| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Am si eu o problema.M am indragostit de cel mai bun prieten al meu.I-am zis o data la teelefon dar a ocolit subiectul si a fost ceva gen"nu". Dupa aprox. 2 saptamani vorbeam la telefon si imi zice ca ce bine ne intelegem si ca ar trebui sa fim impreuna sa ne vedem maine sa vorbim...sau s ar putea sa nu vorbim ca o sa avem gurile ocupatelaughing Insa atunci cand ne am vazut a fost totul normal si nu a zis nimic..Am ramas in aceeasi relatie de prietenie.dar eu nu stiu ce sa mai cred..De atuncii sunt foarte confuza cand ne vedem se poarta super ok si ne intelegem foarte bine dar eu nu mai suport sa stau langa el ca o simpla prietena avand in vedere ca atunci cand l-am intrebat nu mi-a zis nu dar nici da.Simt ca innebunesc nu-s tiu ce sa cred si ce sa fac...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai ce mai face atunci cand un baiat nu te place pentru o eventuala relatie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa tu primul pas si tacerea e un da mai mare

| Larisssaa a răspuns:

Bună!
Mda... şi eu am făcut greşeala să mă îndrăgostesc de cel mai bun prieten.
Este greu. Adică dacă era cel mai bun prieten este greu să încerci să vorbeşti cu el despre iubire. Adică în alte zile vă distraţi împreună şi acum să vă sărutaţi etc. sună cam ciudat. Dacă e cel mai bun prieten al tău nu va râde dacă îl vei întreba : ˝ Păi şi până la urmă? Ai sentimente pentru mine? Sau mă vezi ca pe o simplă prietenă... eu chiar te iubesc şi suntem prieteni buni. Sentimenul este reciproc? ˝
Un sfat :
Dacă ai degând să îl întrebi asta, ai grijă să îl ăntrebi într-un loc mai retras şi unde nu se poate holba toată lumea la voi.

Dacă te-a ajutat răspunsul meu --> Fundă. puppy dog eyes

| soricelulRulz a răspuns:

E greu, stiu cum e sa te indragostesti de cel mai bun prieten...dar, ca sa te ajut iti pun o simpla intrebare, Merita? Merita sa strici o prietenie pentru o relatie care nu sti cum si cat va merge? Eu nu cred, am facut greseala asta si am regretat, nu te gandi ca veti ramanla fel de buni prieteni, gresesti gandind asa, niciodata nu veti mai fi la fel...tu alegi daca merita