| ANONIM5677654 a întrebat:

Am si eu o problema. Nu stiu cum sa incep, o sa scriu aici care si cum si sper ca o sa intelegeti voi. De 4 luni de zile mi-am inceput viata sexuala cu prietena mea, ambii fiind virgini. Si pana acum nu am putut sa ii provoc orgasm vaginal. Si asta ma cam streseaza din ce in ce mai tare. Pe cel clitoridian l-a obinut de multe ori si foarte usor prin frecare, sex oral. Ce-i drept la inceput aveam probleme, na, terminam repede primul numar in 3-4 minute, cateodata si un minut. al doilea ma tinea 5-10. Ce pot sa zic, nu sunt mandru de asta dar nu puteam sa fac nimic impotriva. Cred ca asa este la inceput. Acum lucrurile s-au mai schimbat. A ajuns sa ma tina in jur de 20-30 de minute pe numar si asta fara preludiu, cu totul 1 ora. Si nu am putut sa ii provoc orgasm vaginal. O vad ii place, geme se simte bine, nu mai respira si toate astea dar degeaba. Ce ma deranjeaza este ca dupa 10-15-20 de minute cam asa nu stiu exact ca nu stau sa numar imi spune sa imi dau drumul, ma roaga chiar. De parca ea a terminat si vrea ca sa termin si eu, si nu e asa, ea nu a terminat. Mi-a spus intr-o seara cand era mai ametita ca atunci a fost cel mai bine dintre toate datile cand am facut dragoste, asta fiind de curand, dar ca nu a avut niciodata orgasm vaginal. Asta m-a pus mai tare pe ganduri. Ce ma nelinistes-te pe mine este faptul ca mereu imi spune sa imi dau drumul dupa o perioada de timp. Simt ca face asta doar ca sa ejaculez eu si gata. Simt ca face asta doar pentru mine. Ea fara sa se simta bine. De ce sa imi dau drumul? De se ma roaga sa imi dau drumul si sa ne oprim cand ea nu a ajuns la orgasm si eu inca mai pot? asta nu inteleg deloc. Si vreau sa ii provoc un orgasm si o sa fac asta dar nu stiu cum. ce sfaturi imi dati in legatura cu situatia asta? nici nu stiu daca am intrebat vreo ceva sau nu stiu. Vreau doar o parere din exterior.

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Ai exclus un amanunt improtant: preludiul. Poate trebuie sa acorzi o mai mare atentie partenerei, nu ceasului! Incearca sa o tratezi cu adevarat ca pe iubita/ partenera ta (ce o fi), nu ca pe o papusa gonflabila sau mai stiu eu ce alt obiect, incat "freci" acolo pana cand nu mai poti!
Mai multa afectivitate, mangaieri, sarutari (nu doar la preludiu, pana e umeda, ci si in timpu actului si la final).
Vezi cu pozitiile, poate ii place altceva, mai alterneaza-le, mai schimba ritmu' (daca minute intregi dai doar la pompa, normal ca ea nu simte nimic interesant).
Si eventual fii mai putin stresat, anumite chestii nu depind doar de tine!

| Kitty a răspuns:

O sa incerc sa iti explic pe cat posibil. 70% dintre femei nu au orgasm vaginal si deci ar trebui sa nu te mai obsedeze gandul ca poate nu esti suficient de bun ca sa o faci sa se simta in al noualea cer. Iar motivul pentru care iti zice sa termini tu este pentru ca poate nu mai rezista simtindu-se epuizata. Nu merge chiar asa sa simti frecare non stop fara oprire, fara schimbare de pozitie, unghi, etc, la un moment dat senzatia nemaifiind atat de placuta.

| mihai69 a răspuns:

Fata NU simte nimic deosebit înăuntru - ce e așa greu de înțeles/ OK, îi place, dar totul până la un punct. Evident că după aia devine plictisitor, dacă nu chiar iritant. De aia te roagă să termini, și nici nu mai vrea alte „numere".
Un preludiu lung, cu sex oral ca să aibă și ea orgasm, urmat de o partidă de sex „normal" ca să te simți și tu bine e tot ce poți avea.
NU toate femeile au orgasm vaginal! Nu te forța să reușești acolo unde nu există șanse - mai rău faci.

| Steam321 a răspuns:

Mai bine sa fi homosexual ca dureaza mult mai mult cam fro 40-60 min

| ANONIM5677654 explică (pentru Steam321):

Mersi frumos. Chiar aveam nevoie de un astfel de raspuns.

| Steam321 a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Cu placere

| ANONIM5677654 explică:

Si al doilea sau al treilea numar nu mai continuam. Mereu imi spune ca a obosit, ca am extenuat-o si nu mai poate. Asta ma pune si mai tare pe ganduri.

| Andreea_Alina_ a răspuns:

Conteaza si forma penisului,daca este inclinat in stanga sau dreapta,in sus sau in jos. Dar asta tine cel mai mult de noi fetele,nu e o regula sa ai orgasm vaginal, nu toate femeile ajung sa aiba, asta depinde. Pentru orgasmul vaginal trebuie sa fie stimulat puntul G pe peretele de sus al vaginul cam pe la mijloc, poti incerca sa in stimulezi cu degetul, acea zona este putin mai rigida fata de restul. Dar nu te panica, este mai importanta pasiunea.