| GabiD a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat e gay atunci cand nu o recunoaste public? 100% NU sunt gay, dar am niste banuieli asupra cuiva si vreau
să imi dau seama.
Multumesc+funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama, daca el nu recunoaste sau nu-l, prinzi in flagrant!
Asa cum nimeni nu stie ca tu nu esti gay, sau gandesc ca esti gay, tu cum dovedesti ca nu esti?

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dupa felul cum se comporta cu baietii.

| CuriousStuff a răspuns:

Hahaha, ce treaba ai tu cu preferintele sexuale ale altcuiva?

| GabiD explică (pentru CuriousStuff):

Pai suntem prieteni.Si mi se pare normal sa stiu... daca ii e rusine nu imi va zice de la sine oricum.

| CuriousStuff a răspuns (pentru GabiD):

Daca sunteti prieteni poti sa-l intrebi. Desi probabil nu o sa-ti zica nici daca ar fi. Lasa-l in pace...cel mai sigur doar ti se pare, poate e mai timid cand e in preajma fetelor, sau stiu eu...

| seth2016 a răspuns:

> 100% NU sunt gay
Poate e doar o curiozitate nevinovata, sau poate ai alte intentii. happy

Sa recunosti ca esti gay e complicat si in societatile tolerante. La noi e si mai complicat. Trebuie sa se accepte asa cum este mai intai.
Unii prefera sa spuna prima data unui prieten foarte apropiat. Daca esti un astfel de prieten ai sanse sa-ti spuna. Esti deschis la minte? Esti tolerant fata de gay? Esti intelegator? Poti sa tii un secret? Poti sa vezi lumea cu ochii altuia, adica esti empatic? Ai si mai mari sanse.
Sper ca iti dai seama ca in acel moment are nevoie de suport si nu de altceva. Esti pregatit sa-l strangi in brate dupa ce-ti spune si sa-l asiguri de prietenia ta?

Acum sa discutam si despre varianta a 2-a happy.
Daca tu esti gay si vrei sa fie iubitul tau / prieten cu beneficii de ce nu faci tu primul pas? Apropie-te de el, sufleteste si fizic. Vezi ce se intampla. Intra in joc sau se fereste?

| GabiD explică (pentru seth2016):

Pai asta am zis...ca nu sunt gay happy

| seth2016 a răspuns (pentru GabiD):

OK, te cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, dacă pare că să dă la tine sunt mari șanse. laughing Deși nu văd de ce te interesează de altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca este bine sa-i urmaresti gesturile si mimica ce le desfasoara in apropierea ta.Pe langa toate acestea, incearca sa porti o discutie in acest sens. Sper ca am fost de ajutor

| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca vrei pot sa zic cum mi-am dat eu seama. ai negato prea vehement aio zis ca nu esti gey 100% este clar ca esti intr-o oarecare masura gey si e okey.

| CinVasileeee a răspuns:

Daca te prinde de cur inseamna ca e gey, sau asa te alinte etc.

| Menda a răspuns:

Un băiat gay este un om obișnut, nu are un comportament specific, nu are bube pe el sau alte prostii, deci nu poți să iți dai seama dacă este sau nu decât dacă recunoaște acest lucru.La fel cum nu îțî poți da seama dacă un om este heterosexual sau nu. Oricum orientare sexuală a cuiva nu are nicio impotanță, suntem toți oameni.