| alena2 a întrebat:

la mare am cunoscut un barbat, insurat (nu vreau pareri cum ca e imoral, ca distrug nu stiu ce sau altceva) si am facut sex. au fost cele mai intense momente pe care le-am trait vreodata, dar eu personal credeam ca dupa vacanta asta nu o sa mai auzim unul de altul, asa ca m-am bucurat de momentele alea si atat. asta pana mi-a cerut adresa de e-mail, inainte sa plece; de atunci mi-a picat cu tronc si imi doresc sa mai vorbesc cu el. au trecut cateva zile si nu mi-a scris, ma gandesc ca o fi pierdut biletelul cu adresa, l-o fi gasit nevasta sau mai stiu eu ce (ca daca n-ar fi vrut sa imi scrie, nu mi-ar fi cerut-o, nu?). problema este ca el e din alta tara, stiu cum il cheama si atat. as vrea sa dau cumva de el, doar sa stiu daca mai vrea sau nu sa vorbim. daca ii scriu numele pe google vad si unde lucreaza si as putea eventual sa trimit firmei un e-mail doar sa imi lase e-mailul lui sau sa ii transmita sa ma contacteze el, sau ceva asemanator, dar credeti ca ar fi prea mult? in sensul ca nu vreau sa par in fata lui vreo psihopata de care nu mai scapa, decat sa il fac sa se simta prost mai bine raman o amintire frumoasa, dar pe de alta parte, daca nu vroia sa mai vorbeasca cu mine nu mi-ar fi cerut e-mailul. as prefera in special pareri de la barbati, dar citesc orice sfat. si nu in ultimul rand, care ar fi cea mai buna metoda prin care as putea sa dau de el (fara sa-i provoc vreo problema cu sotia lui, de asta ma gandeam la locul de munca)?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. google mai dă și „rateuri"; e foarte posibil ca persoana găsită de tine să fie cu totul alta. Mai degrabă caută-l pe FB - acolo ai și poze și poți constata despre cine e vorba;
2. oricum, e bine să-l lași pe el să decidă dacă mai vrea „odată" sau rămâne doar cu „a fost odată"...
3. e posibil ca dorința lui de a avea adresa ta de mail să aibă una din următoarele explicații: fie vrea să te poată contacta DACĂ mai vine în România, fie pur și simplu te va pune pe o listă de „trofee" și atât.
Ce și cum va fi... cine știe? Sfatul meu - lasă lucrurile așa cum sunt. Dacă o mai fi vreodată - va fi.
PS am avut o astfel de aventură acum vreo 30 de ani, pe vremea aia erau doar telefoane fixe. Mi-a șoptit numărul ei de telefon abia când s-a urcat în tren să plece acasă. Și da, ne-am mai întâlnit odată - din păcate nu eram nici noi în aceeași localitate și nu s-a putut mai mult. Apoi viața ne-a depărtat de tot. Dar sincer, amintirea clipelor de erotism dintre noi mi-au rămas săpate în amintire.

| alena2 explică (pentru mihai69):

Frica mea era sa nu cumva sa vrea sa imi scrie si sa fi pierdut biletelul happy nu in Romania me-am cunoscut. oricum, mi-a scris happy va multumesc mult pentru raspunsuri, iar pentru cei care m-au criticat - va doresc sa aveti parte alaturi de cineva macar de a zecea parte din ce am simtit eu in momentele alea happy

28 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
A fost o aventura si atat, nimic mai mult!
Stie cum te cheama? daca il interesai cu adevarat, era de ajuns sa iti stie numele si te cauta pe fb.
Cat timp a trecut de la aventura voastra? lasa-l sa-si vada de familie si incearca sa ti-l scoti din minte.
O seara bunahappy

| RAY a răspuns:

Trimite-i un email pe adresa aia, dorinta sexuala nu se opreste cand iubim, nu vad nimic imoral, faza cu a desparti nu l-ai violat, e ceva ok, faza e ca eu cred ca simti ceva pentru el

| alena2 explică (pentru RAY):

Asta vreau, dar nu ar fi putin ciudat? tinand cont ca nici numele nu il stiam bine, m-am rugat de cei de la receptia hotelului sa mi-l spuna laughing adica merge omul la munca si se trezeste deodara cu un e-mai lasat de mine care nici nu stiam cum il cheama. ce parere ai?

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Nu e imoral? Ce-ai patit?

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Adica ea e imroala el e sfant, la violat cumva? eu sunt neutru, dar nu poti fi ipocrit sa spun ca el e moral ea e imorala

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

ClarkGable a răspuns:
Esti o femeie de nimic! Tu-l desparti pe ala de sotie. De fapt, voi doi va asemanati. Sper sa te bata sotia lui, ba sa-l bata chiar si pe el!
RASPUNDE

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai tot timpul la mare sunt asfel de,, aventuri''Fete frumoase imbracate sumar atrag barbati.Orb sa fii sa-ti atraga atentia.Sunt destui barbati care intorc capul cand trec pe langa o femeie frumoasa, chiar daca sunt cu partenerele lor.

Pentru el probabil ai fost o aventura, cel mai sigur tu-a uitat si numele, asfel te-ar fi cautat.Si cred ca mai sunt si alte fete in situatia ta.
Ar fi bine sa il uiti, mai ales daca zici ca e insurat.
Ramai doar cu amintirea acelor momente...

| Lawliet14 a răspuns:

Esti o femeie de nimic! Tu-l desparti pe ala de sotie. De fapt, voi doi va asemanati. Sper sa te bata sotia lui, ba sa-l bata chiar si pe el!

| alena2 explică (pentru Lawliet14):

Ups! o fi fost barbac-tu, spune-i ca mi-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au trecut doar cateva zile. Asteapta sa-ti vina randul. Calm down

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, eu iti recomand sa nu incerci sa-l mai cauti! A fost pur si simplu o aventura de-o zi, se intampla, asta e. Daca te-ai duce peste el acasa nu stii cum va reactiona, posibil se va face ca nici nu te cunoaste si sa reactioneze violent. Eu spun sa-l lasi in pace si sa uiti de el si ca a existat vreodata acest barbat in viata ta.

| Happyjump a răspuns:

Lasa-l, va faceți rau amândurora. Crede-ma, vrea doar o a doua experiența, nu crede ca are sentimente pentru tine, a fost doar o aventura, multi au relații pasagere, dar clar nu trebuie terminate cu dragoste.

| alena2 explică (pentru Happyjump):

Pai si eu vreau a doua experienta, nu vreau o relatie cu el. o sa mai astept... va multumesc de raspunsuri.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

A fost o aventura de o noapte si cam atat. Daca tu simti ceva asa puternic pentru el, suna laa firma aia, asteapta cateva zile si, daca nu primesti nici un semn suna, pana la urma te-a calarit si te-a lasat balta, fa ceva. Bafta!happy

| alena2 explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Am mai spus-o, pentru mine ar fi fost doar o aventura daca nu imi cerea e-mailul. pana in momentul ala eu asta credeam si imi doream. dar in momentul in care mi l-a cerut, nu se intelege ca mai vrea sa tinem legatura? ca atunci vreau si eu, dar vad ca nu scrie, o sa mai astelt, dar nu stiu daca e deplasat sau nu sa ii las eu un mesaj la locul de munca, fiind cam singurul mod in care il pot contacta

| ThePuffy a răspuns:

Probabil ca a fost doar o aventura pentru el si ti-a cerut e-mailul ca sa iti mai ceara o noapte ori nu voia sa te faca sa te simti prostwinking

| Pain4Souls a răspuns (pentru ThePuffy):

Sunt de acord cu tine happy

| alena2 explică (pentru ThePuffy):

"sa imi ceara o noapte" cum daca nu imi scrie? laughing si de ce m-as fi simtit prost?

| alena2 explică (pentru ThePuffy):

Cred ca nu ai inteles. si pentru mine ar fi fost o aventura, daca nu imi cerea tot el emailul. nu inteleg de ce mi l-ar fi cerut daca nu vroia sa mai. vorbim. si eu acum il doresc, dar stau cu incertitudinea asta.

| Al3xbC a răspuns:

Eu cred ca ti-a cerut mail-ul ca atunci cand mai vine la mare sa iti de un mail poate va mai intalniti. Daca vroia sa vorbeasca, cu tine asa calumea atunci iti dadea nr de telefon sau daca ii era frica de nevasta iti dadea o adresa de skype sau mess si sa intre sa vorbeasca cu, tine de pe un cont facut pentru tine. Daca vrei sa dai de el si ai numele de ce nu incerci sa ii gasesti facebook-ul?

| Nova21 a răspuns:

E putin cam prea mult.
Totusi e casatorit, a fost doar o aventura si gata happy

| MMDani a răspuns:

Calmeza-te si lasa omul in pace. Ai facut sex, ceea ce e suficient!

| alena2 explică:

Putin probabil, avand in vedere ca eu l-am "sedus" pe el, l-am vrut fara sa stau la discutii si el este cel care mi-a cerut mie e-mailul. intelegeam ca imi dadea go daca nu mi-l cerea, dar asa?

| alena2 explică:

Tocmai ce precizasem ca nu vreau sa isc probleme de morala. e treaba mea de ce si cum. eu am cerut o parere daca in cazul in care nu imi scrie, sa incerc eu sa il contactez cum am spus mai sus, avanf in vedere ca el mi-a cerut mie e-mailul, presupun ca exista un motiv pentru care nu poate sa imi scrie.

| alena2 explică:

De ce as fi? nu am avut niciun interes in poveste asta, iar ca sa nu insir aici toate detaliile inutile am spus din start ca nu vreau pareri legate de morala. daca sotia il face de rahat in toata plaja si urla si il injura ca in loc de limonada i-a adus suc de portocale, atunci care-i curva?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alena2):

Tu, ca te bagi in viata lui, ca preferi aventuri cu el, desii sti ca are familie, asa proastă cum e nevastă sa dar e sotia lui, si tu nu ai dreptul sa te bagi in casa lor. Dar deja ai facut o.

| IoanaAndreeaPap a răspuns:

Nu da mail firmei, nu ai de unde sa stii ce se poate intampla. Poate ca are prieteni in firma, poate colegii lui/seful lui mai vorbesc cu nevasta lui si poate aceasta afla cumva de toata situatia si nu cred ca vrei asta. Eu zic sa mai astepti, nu face nimic din care tipul asta sa creada ca esti vreo disperata sau mai stiu eu ce. Probabil ca el mai asteapta putin pana sa iti scrie ca sa nu para disperat deci asteapta si tu