| Isfan_Diana_ a întrebat:

Buna seara. O fata penticostala are voie sa faca amor mai ales cu un ortodox? Multumesc.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca sexul este interzis inainte de casatorie la penticostali si totla interzis cu alte religii.
Poti fii eliminata din biserica penticostala daca te sexuiesti cu altii, fiindca "te spurci" daca nu mai esti virgina, in fata domnului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dumnezeu îi dă voie.

| dullcat a răspuns:

Ai gresit siteul.

| relian a răspuns:

Dar cine te opreste? Poti sa faci amor cu cine iti place, amorul nu tine de ce religie ai, nu se face cu religia, se face cu alte instrumente, organe laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Doar dupa casatorie. Daca totusi face "amor" cu tine, in ideologia lor, esti obligat sa te insori cu ea.

| T0Teu a răspuns:

Nu are voie sa întrețină relatii intime înainte de căsătorie cu absolut nimeni. De fapt, nimeni nu are voie sa facă asta, dar cine asculta de Dumnezeu?

| Sadboy11 a răspuns:

Indiferent de religie fiecare om are dreptul de a își satisface plăcerea omeneasca, Indiferent dacă e sau nu de alta religie, deci, pe scurt și sa îți răspund la întrebare, da, are voie sa facă amor (sex) cu alta persoana de alta religie, mult succes!?

| Isfan_Diana_ explică:

Ma refer daca nu sunt casatoriti. Au voie sa intretina relatii intime?