| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, o sa fac o povestioara cam lunga cine are rabdare sa o citeasca si sa ma ajute si cu un sfat ii multumesc anticipat.
Nu credeam ca o sa povestesc aici viata personala, dar cu persoana iubita avem prieteni cunoscuti si imi este frica sa nu se scape cineva asa ca prefer sa postez aici.
Am 23 ani ea 22, stam impreuna de aproape 3 ani de zile.Problema este legata de sex/dragoste.La inceput bineinteles toate bune si frumoase, dupa un timp ~ un an am inceput sa o rarim cu sexul mereu trageam de ea.Se intampla sa zic asa o data la saptamana ceea ce mie mi se pare destul de rar, la 40 ani de mai fac?
Atunci nu am vorbit cu nimeni deoarece am zis ca este normal sa comunicam intre noi.I-am zis ca mi se pare rare momentele cand facem dragoste ba chiar ca uneori mai ma si masturbez.A inceput sa planga a zis ca sa o inteleg etc.Am inteles-o si eu si ea pe mine lucrurile se mai indreptasera pana acum 6 luni sa zic asa cand ea promovat cu o pozitie mai sus la locul de munca.
De atunci momentele intime intre noi se petrec o data pe saptamana ba chiar o data la doua saptamani, am ajuns sa trag de ea, i-am zis dar degeaba.Deja simt ca nu o mai atrag.A inceput sa stea peste program, cand e tura de dimineata pleaca la ~7:50 si ea zice ca pleaca de la servici 18 - 19 desi programul ei este de 7 ore.Ca sta peste program nu ar fi o problema ca am lucrat in aceiasi firma si cam asa se procedeaza dar mereu zice ca ori e obosita ori o doare cate ceva.
Este oboseala un motiv? pentru mine nu este chiar daca sunt obosit daca simt atractie si dorinta tot vreau.Sunt oare obsedat?
De ceva timp mi-am schimbat si eu locul de munca si lucrez noaptea si nu vreau sa ma gandesc ca ma inseala...pur si simplu nu vad ce motiv ar avea. Spal rufe, spal vasele, fac curat in casa, vreau sa o iubesc mereu dar ea nu vrea asta.
Nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa ma despart de ea, ne cunoastem familiile ii cunosc parintii iei ma inteleg super cu ei.
Usor usor incep sa imi pierd increderea in ea si daca incredere numai ai atunci s-a dus toata relatia pe apa sambetei si ramai cu regretul si cu amintirile frumoase ce au fost.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti un baiat prea cuminte man sincer,la fete le plac badboys aia mai reci,masculini ma intelegi,e foarte posibil a te insela cu un baiat dar sta cu tine din obisnuinta intr-o zi te vei trezi singur,fetele nu isi pun numai te iubec ele isi arata asta,fapul ca speli vasele,faci curatenie etc nu te transforma intr-un badboys din contra te transforma intro surioara de sex masculin,fi mai indiferent,rece, nepasator, hotarat, ambitios, numai te milogi atata dupa sex nu vrei asta e, faptul ca nu te vrea in patul ei trebuie sa-si dea de gandit sa stii, orice relatie are un sfarsit man asta e viata merge inainte, la cum esti parerea mea e ca tea mai inselat ea si cu alti presupun, cu banii cum stai?

| Andutu21 a răspuns (pentru RAY):

Casa pe numele meu, masina propie si cu banii nu stau rau dar nu cred ca are vreo relevanta, nu e genul sa stea pentru bani de cand locuim impreuna noi punem banii la comun si nu i-am zis niciodata cat sa cheltuie. Faptul ca fac treburile alea este ca am mai mult timp liber si am zis sa fac eu mai multe eventual ea sa mai faca cate o mancare si cam atat.Nu stiu ce sa zic cu inselatul, bineinteles ca o mai verific random prin mesaje dar nu am gasit nimic.Sa stau sa o urmaresc inca nu am ajuns chiar asa disperat.

| neutrino a răspuns:

Asta-i nu-i nici viata, nici casnicie...

| Suck a răspuns:

Relatia asta e cam gata, odata ce se ajunge sa se raceasca relatia si sa va distantati... relatia nu o va duce mult timp. O relatie are nevoie si de neintelegeri care sa mai aprinda focul dintre voi, de fantezii, chestii nebunesti. Chestia cu spalatul curatenia si treburile casei ar trebui sa le faceti impreuna, sa o ajuti apoi sa te "rasplateasca". Incearca o schimbare de look, un parfum nou, ceva care sa-i atraga atentia.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Huaa sex! laughing o data pe saptamana, da ce e asta, daca nu faci macar o data pe zi atunci despre ce vorbim.
omule las-o mai moale cu sexul, ai sa mori din asta, ce e prea mult strica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Daca a promovat exista posibilitatea sa creada ca a devenit prea buna pentru tine.

2. Da, e posibil sa aiba pe altcineva. Aici sunt mai multe semne, daca e foarte des nemultumita, daca iti reproseaza mai des lucruri, daca se enerveaza din nimicuri si ramane suparata perioade mai lungi decat ar fi normal, daca nu ii mai convine nimic din ce faci atunci, probabil, are pe altcineva. Sau e pe cale sa aiba pe altcineva.

3. Nu are nevoie de un motiv real ca sa te insele, lucrurile care se petrec in mintea ei, reale sau roduri ale imaginatiei, sunt suficiente ca sa te insele. Faptul ca esti gospodina nu prea conteaza, unui om nerecunoscator ii poti darui si soarele in palme ca tot va gasi un motiv ca sa nu-ti recunoasca meritele. Daca ea nu e genul care sa aprecieze ce faci, te poti da si peste cap ca tot nu va inseamna nimic. In schimb, daca te opresti din a face toate astea te va considera cel mai de rahat om.

Pe de alta parte nici sa stai 12 ore la munca nu e usor. Dar tu spui ca a ta e obosita de fel, ca si inainte aveai parte de acelasi tratament. E complicat, ori te complaci si te agati de speranta ori incepi sa iei masuri si incerci sa alvezi ce mai e de salvat. Presupunand ca mai e ceva de salvat.

| Andutu21 a răspuns (pentru anonim_4396):

1.Nu are de ce sa creada asta este doar director adjunct, si in plus castig mai bine decat ea.
2.Semne nu prea da, nemultumita nu o vad, nu imi reproseaza mai nimic, uneori se enerveaza dar nu exagerat si ii trece repede, vorbele frumoase intre noi inca mai exista.

| anonim_4396 explică (pentru Andutu21):

Atunci poate ai noroc si e doar obosita si frigida. Bine, noroc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma baiete? STATI IMPREUNA, de trei ani.Cum iti suna? convenabil si comod pentru tine,relatie fara obligatii,ai intins-o cam mult timp de trei ani,situatia descrisa apare si in casnicii, dar eu tot cred ca are pe altcineva.e bine sa o AJUTI, dar nu sa-i faci treaba, si deja relatia a devenit obositoare pentru ea. avand in vedere ca ele sant altfel decat noi, e cam naspa daca s-a racit dar perioada este cea standard intr-o relatie.Casnicia este un jug care trebuie sa fie placut, dar nu oricine il poate duce.si mai e o chestie pe langa multe altele; daca partenera ta stie toate crapaturile din tavan, ai o problema.trebuie sa schimbi si locul si pozitiile,ca sa nu mai spun ca noi barbatii trebuie sa venim mereu cu ceva nou, si sa le surprindem.ce ti se intampla e clasic, fiindca la inceput asa e ne iubim, dar dupa ce se mai potoleste focul, ia gandeste-te ce tine doi oameni impreuna 50 de ani sa spunem?

| Andutu21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cunoaste toata crapaturile de pe tavan.Problema este ca atunci cand se intampla observ aceiasi placere ca la inceput ori mimeaza super bine ori chiar e pe bune doar ca nu are mereu chef...Orgasm are aproape de fiecare data.Si daca l-ar mima sa il mimeze atat de bine? incat sa isi contracte si vaginul?
Femeia este o enigma...
Pai doi oameni stau impreuna 50 ani, din cauza ca exista respect intelegere probabil iubirea copiilor etc.
Pai se mai potoleste focul dar ca sa vorbim asa suntem barbati si un barbat ne**** pleaca la alta.

| anonim_4396 explică (pentru Andutu21):

Pai vezi tu ma andutule? ca ortodoxia are multe sfaturi pentru oamemnii casatoriti si pentru o casnicie fericita, deasemeni, despre rolul femeii si barbatului, cat si despre obligatiile si indatoririle fistecaruia.deasemeni si despre dragoste si a oferi, a primi.imi pare rau sa intalnesc asemenea intrebari si sa nu stie si raspunsurile fiindca oamenii sant mai mult stiintifici, rationali si ganditori, dar sufera din banala necunostinta a lucrurilor facute bine de un creator perfect.Stii cebarbati impotenti, ci doar femei nepricepute..Ai dreptate.barbat ne..., pleaca la alta.Dar unul caruia nu-i lipseste nimic? de ce pleaca?

| Alle02 a răspuns:

Aici,ar fi doua motive:
1.Ori se concentreaza prea mult pe munca (de aceea a si primit un post, mai sus)
2.Ori nu mai e indragostita de tine, si iubeste pe altcineva.

| AlexandraPreda a răspuns:

Cam complicat...Mie nu mi se pare ca esti un obsedat daca vrei sa faci sex de mai multe ori pe saptamana (sunt fata). Este ceva natural asta.Eu cred ca ar trebui sa mai incerci sa vorbesti cu ea si sa o faci sa te asculte daca nu vrea si spune ca stii ce ii vei spune. Poate este stresata de la servici desi nu cred ca este in fiecare zi. Poate acum nu se mai simte pregatita sa locuiasca cu tine sau poate nu mai simte aceeasi atractie.Cel mai bine este sa vorbesti cu ea si sa lamuriti toate astea. Poate ea crede ca tu vrei numai sex de la ea si altceva nu ii oferi.Ma refer la ceva romantic.O poti scoate in oras, la un restaurant.Ii poti lua flori sau sa-i faci un cadou. Ceva ce stii ca si-a dorit dar sa fie romantic. Poate o poza cu voi 2 happy Are 22 de ani.Este foarte tanara si ai zis ca locuiti de 3 ani impreuna. Poate acum ''s-a plictisit''.In sensul ca eu la 22 de ani nu ma vad pregatita sa locuiesc cu iubitul meu.Nu neaparat ca nu ma vad pregatita dar mi-ar placea sa ma ocup de cariera/facultate.Eu voi vrea sa ma casatoresc dupa 25 si sa am copii pe la 30...La copii nu m-am gandit foarte mult dar nu conteaza.Eu cel putin asa sunt. Daca locuiesti cu iubitul este mult mai diferit decat daca locuiesti singura si cand esti singura esti mai libera.Nu mai poti face unele lucruri pentru ca ai un iubit/sot poate ai copii si iti limiteaza activitatile.Dar mai bine vorbesti cu ea pentru ca stie cel mai bine ce a patit. Daca vrei mai putem vorbi si te mai ajut cu sfaturi, idei etc.
P.S.: Daca ai citit tot ce am scris da-mi un raspuns pentru ca sunt foarte curioasa avand in vedere ca am scris mult laughing.