| AyameIris a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit dupa o relatie de 3 ani, acuzandu-ma ca l-am inselat si ca de asta ma paraseste. Ideea este ca eu nu l-am inselat niciodata, chiar daca in ultima perioada l-am cam neglijat deoarece am avut niste probleme. Nu am vrut niciodata sa il insel pentru ca am fost multumita de tot ce am avut impreuna si imi doream un viitor cu el. Intrebarea mea este: "Cum sa ii arat ca il iubesc si ca nu l-am inselat niciodata?" Singura cale la care m-am gandit este sa ii fiu alaturi dar nu ma lasa datorita ideii pe care o are. Stiu ca inca ma iubeste si ca daca l-as face sa inteleaga adevarul ne-am impaca. Dar, desi am incercat sa ii explic lucrurile, nu vrea sa ma creada. Va rog, puteti sa imi spuneti ce sa fac? Chiar nu l-am inselat si il vreau inapoi

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai mnah, intreaba-l de ce spune ca l-ai inselat, de unde a auzit asta. Si daca te iubeste, trebuie sa te creada, nu exista neincredere unde este iubire. Sau nu ar trebui sa existe

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu pot pricepe cum de nu poti intelege ca totul s-a terminat si motivul invocat de el este doar un pretext pueril si nefondat din moment ce nu poate dovedi sau prezenta nici un singur fapt din cele invocate.A intervenit rutina, cancerul iubirii si impotriva acesteia nu te poti lupta, finalul este mereu acelasi, despartirea.Tu inca il iubesti dar o faci degeaba, din moment ce el nu mai are nici un fel de sentimente fata de persoana ta.Trist dar adevarat.

| LoveSleep a răspuns:

A fost doar un pretext ca sa se desparta de tine.

| AyameIris explică (pentru LoveSleep):

Asa m-am gandit si eu numai ca il cunosc si el nu face lucrurile asa. Stiu ca ma iubeste in continuare pentru ca inca vorbesc cu el si il simt.

| Alcyon a răspuns:

Si eu cred ca a fost doar un pretext. Omul probabil ca s-a plictisit de tine si mai vrea sa iasa si cu altele. Daca sunteti foarte tineri, e explicabil.