Întrebare recomandată | elfit a întrebat:

Buna seara...sunt baiat, am 19 ani...mi-au aparut niste vergeturi in zona bicepsului si in zona "soldului". stiti vreo crema care m-ar ajuta sa imi treaca? sau sa nu mai fie asa evidente.sunt ca niste dungi rosii. vreo solutie? multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu exista creme care fac sa dispara vergeturile, dar exista creme care previn. Eu folosesc crema restucturanta antivergeturi de la gerovital plant, costa in jur de 17 lei de la farmacie. Eu o folosec cam de 3 ani, de 2-3 ori pe saptamana ( dupa baie) si nu mai am probleme cu vergeturile. Cele care le aveam iniante de a folosi crema, sunt si acum, dar nu au aparut altele noi.

| BiuL a răspuns:

Toti care fac sala au... incearca sa hidratezi pielea zilnic si sa o exfoliezi din cand in cand. Vergeturile se pot rezolva doar cu laserul...

| ShoboM a răspuns:

Vergeturile nu vor trece, dar sunt creme care ajuta in timp sa nu mai fie asa vizibile. Aceeasi problema am avut-o si eu dupa ceva timp de mers la sala, eu unul m-am dus la farmacie si am cerut crema pentru vergeturi de care se dau femeile insarcinate. Se aplica dupa dus si in cazul meu dupa 2-3 luni nu mai erau asa vizibile.

| rrrebbecaaaaa a răspuns:

Elicina. Poti sa comanzi de pe net.winking si pe mine m-a ajutat mult.

| 00V3n0M00 a răspuns:

Pai exista dar faza e ca acea crema costa destul de mult, nu stiu cum se numeste, daca gasesc iti trimit raspunspuppy dog eyes