| Roxynikka a întrebat:

Buna seara,

Sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni si totul merge perfect, eu am 17 ani, iar el 18, este o diferenta foarte mica intre noi.

Cu mine se comporta superb, niciodata nu ne-am certat sau sa ma jigneasca, dar cu alta persoane are un comportament nu tocmai adecvat. El practica kickboxing de 4 ani si la inceput am crezut ca din cauza asta se comporta asa cu alte persoane.

De exemplu, ieri am fost prin parc cu el si o persoana se uita foarte atent la el si iubitul meu dintr-o data incepe sa o jigneasca pe persoana respectiva, ii spune: "Ce p*ula mea te uiti ma". Nu stiu cum pot sa-i schimb comportamentul. sad

El este un anturaj destul de periculos din cate am vazut, cativa prietenii au avut si unui inca au cu politia. El niciodata nu ma ia cu el in oras cand este cu prietenii lui, ii spune doar atata: "E mai bine sa nu mergi, eu vreau doar sa te protejez".

Am nevoie de cateva sfaturi sa-i pot schimba macar putin comportamentul. Multumesc!

4 răspunsuri:
| FORMULADTI a răspuns:

Stia linistit, ca se duce in oras si se face crita cu niste derbedei, si dorm pe undeva prin parc, daca vroia intr-adevar sa te protejeze nu vorbea asa fata de tine, ca daca ala era un judo-ist profesinal pentru vorbele pe care i l-ea zis in parc, ii rupea muia si lui si tie.Aici trebuia sa se gindeasca, el baiatu vrea sa se dea periculor pur si simplu, ca merge in oras cu baieti mari, si tot felul de....Insa in realitate.

| bObby123 a răspuns:

Eu zic ca, daca nu are probleme cu politia e destul de bine
Si cei 4 ani de kickboxing o sa il ajute toata viata sa se apare si sa te apere si pe tine, ca ai vazut si tu sunt tot felul de prosti care sa iau de tine fara motiv
Cat despre comportamentul lui... poate la deranjat felu cum se uita acea persoana la el sau i s-a parut lui ca se uita la tine si aici a intervenit gelozia.
Si cand iese cu prietenii in oras poate. scuza-mi expresia beau ca niste porci si la bautura e foarte posibil sa se comporte urat cu tine si de asta nu vrea sa te ia cu el...
sau sunt sute de motive, totusi daca tu vrei sa te iesi cu el si cu prietenii lui poti sa insisti mai mult sa te ia si pe tine.
Comportamentul lui nu stiu daca poti sa il schimbi. pana la urma daca il placi il placi asa cum e big grin
Sper sa aud de bine!

| KarinaV a răspuns:

Nu o sa poti sa il schimbi, doar zi-i sa se abtina cat timp este cu tine ^^

| AnonymousAddict a răspuns:

Buna.Stai linistita daca nu are probleme cu politia si chestii de genu e ok.In ziua de azi foarte bine sa ai un prieten de genu asta...gandestete cum ar fi sa ai un prieten deala tocilar sa faca toata lumea misto de tine laughing ca la ce hal de oameni exista...Bafta.