| PowerGirl27163 a întrebat:

Buna seara Tpu..am si eu o mica dilema..de 2 zile, spre seara am senzatii de greata, ca imi vine si sa vomit..si nu stiu de la ce, ma puteti ajuta va rog frumos? Gravida nu am cum sa raman..ca am facut doar sex protejat si nu s-a rupt prezervativul, luna trecuta mi-a venit menstruatia, trebuie sa imi vina si luna asta pe 14

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazurile in care starea de sanatate este afectata si apar stari anormale, atunci pur si simplu te prezinti la medicul de familie. Acesta este persoana autorizata sa te consulte gratuit o data pe luna pentru a stabili diagnosticul si eventual sa-ti dea trimitere la spital in cazul in care considera ca este necesara consultatia de specialitate. Fiindca in acest moment probabil ca esti undeva cam pe la mijlocul actualului ciclu menstrual, in aceste conditii este imposibil de apreciat daca ar fi putut exista posibilitatea de a se forma sarcina. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil de la ce ai mancat.

| Madalin0404 a răspuns:

Buna, poate ai racit, fa un test sau daca nu la medic poate sa fie si sarcina extruterina