| TonyCel a întrebat:

Buna seara tuturor.
Am o intrebare si eu, am 45 de ani,sunt casatorit si de la o vreme nu mai m-i se scoala, stiti cumva vreun remediu?
Multumesc anticipat.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca esti sanatos, ori e prea mult timp de cand v-ati luat, ea s-a schimbat corporal in rau si nu te mai atrage, ori te-a si suparat/dezamagit cu anumite chestii si nu mai simti atractie.
Celebrele pastile, Atentie!, functioneaza doar in prezenta stimulilor erotico/sexuali corespunzatori! Deci, daca sotia nu te mai atrage, degeaba cumperi pastile!
Ca sa te convingi de natura afectiunii, cauta o amica, sau curteaaza o tipa straina si incearca sa ajungi la atingeri, sarut si vezi daca se produce erectia!
Daca da, e fix ce am scris mai sus!
Daca nu, e altceva, si trebuie sa mergi la un urolog sau androlog, si in functie de ce afli, vei putea avea nevoie si de psiholog/sexolog sau nu.
Daca fumezi, redu sau senunta, mananca sanatos, fa ceva sport, jogging sau bicicleta minim o ora pe zi, dormi suficient, fara fast food si prajeli, grasimi si alte prostii! Fa-ti salate mixte de fructe si legume, cu ulei de masline, otet de mere, nuci si o lingurita de miere!
Daca nu ai alte probleme, dupa 2-3 saptamani ar trebui sa ai apetit sexual!
Success!

| TonyCel explică (pentru PsihoSex):

Vreau sa cunosc o fata aici, in mediul online
As avea mai mult curaj.

| seth2016 a răspuns (pentru TonyCel):

rolling on the floor Mergi ma si te plimba.

| PsihoSex a răspuns (pentru TonyCel):

Nu cred ca ar fi prea etic, dar daca vreo tipa e solo si destul de matura si sufletista, poate te contacteaza!
Dar totusi, ideal ar fi ca in viata reala, la vreun bar sau club sa cunosti o tipa si mai departe vezi tu.
Pentru asa ceva, in Occident exista terapeute, surogate sexuale, care te pot ajuta. La noi, incearca normal, pe viu, ca alea oricum sunt scumpe!

| RAY a răspuns:

Poate s-a saturat si ea de sotia ta, cateodata trebuie sa mai scimbi femeia ca daca nu se scoala ca nu are interes

| Violleta2022 a răspuns:

Stresul si rutina din casnicie, pot duce la lipsa erectiei si la frustrari masive de ambele parti. Probabil ca si sotia ta traieste aceeasi frustrare.
Solutia este comunicarea si decizia de a va salva viata intima si casnicia, prin introducerea de noi elemente excitante in ea.
Ideea trebuie sa fie imbratisata de ambii partneri si daca inca va iubiti, va va fi usor sa vreti asta.
Mai intai, incercati chestii pe care nu le-ati mai incercat, uitandu-va impreuna la filme erotice, ori schimbati locul unde faceti de obicei sex, de exemplu: o baie in cada, amandoi la lumina lumanarilor, dupa o cina romantica, ar putea sa va incite si sa va duca la un sex nebun.
Un amic imi povestea cum incepuse sa se intalneasca cu sotia ca in tinerete, la film si se pipaiau pe intuneric, chicotind de gesturile puerile si demult uitate, sau isi luau o camera la hotel, ca si cum ar fi fost amanti, inventau povesti ca sa-i incite.
Merita incercat ce vreti voi, trebuie doar sa fiti deschisi la minte, sa va iubiti fara limite si sa faceti nebunii pe care in general nu le-ati face, asa, de dragul pasiunii si dragostei pe care o purtati celuilalt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa incerci niste senzatii mai deosebite in afara casaniciei si a indatoririlor stricte de sot. Te asigur ca functioneaza si da roade, rezultate de-a dreptul extraordinare si....nebanuite. happy

| vocea a răspuns:

Esti cam rezervat in declaratii, dar poti lua pastile sau poti sa cauti o femeie care sa aiba rabdare cu tine

| UnBroken2016 a răspuns:

Intreaba un doctor mai bine, nu niste necunoscuti.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Dai foarte putine detalii, asa ca nu am multe de spus.

La varsta ta e foarte posibil sa se datoreze unor factori biologici mai curand decat psihologici.

Daca ai probleme sa obtii / mentii erectia si atunci cand nu faci sex cu sotia, nu ezita sa mergi la doctor.

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Factorul e nevasta, crede-ma ca asa e

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Incearca remedii naturiste, mananca multe plante(cica piperul e de potenta)
renunta la tutun, nu tine telefonul mobil in buzunarul de la blluggi si eventual mergi la un doctor

| Lands0fMancunia a răspuns:

Cumpara Viagra.