| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara va rog nu radeti de cand sunt mic imi apare o uscaciune care uneori daca nu ma dau cu creme crapa ea este situata pe testicul am fost la un doctor dar atunci exema era situata intre picior si zona genitala mi-a luat biopsie si a zis ca am un herpes cincinal si acum pe testicul am o pata si nu se mai ia cand nu ma dau cu crema se usuca si ustura ce sa fac? (Va rog nu radeti)

7 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Du-te la un Urolog si rezolva problema ta de sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Mergi din nou la doctor, explica-i din nou situatia ta si roaga-l sa-ti schimbe tratamentul astfel incat sa nu se mai usuce asa repede si sa nu te mai usture.

| minrest a răspuns:

De ce sa radem de o eczema? Tine-te de doctor pana cand rezolvi, daca e nevoie schimba dermatologul. Succes.

| Lawliet14 a răspuns:

Mergi direct la doctor!

| trixiiie a răspuns:

Mergi la Medicul de familie, cere-i trimitere la Dermato-Venerice. La Dermato îți va examina eczema respectivă / pata și-ți va spune ce e de făcut.
Eventual, consultă și a doua părere.

| Ventel_Carolina_1995 a răspuns:

Incearca sa cauti cazuri de genul tau pe net. Dar mai bine ar fi sa consulti un doctor(inca o data). Du-te la spital ...nu sunt un expert sau ceva de genu asta, dar eu asa as proceda. Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune!

| Ventel_Carolina_1995 a răspuns:

Incearca sa cauti cazuri asemanatoare ca ale tale pe net, mergi cu un adult inca o data la doctor ...nu ma prea pricep dar eu asa as proceda.
Toate cele bune!