| cristinaanamaria a întrebat:

simt ca ma prabusesc, ca ma sufoc, v-am mai povestit ca sufar dupa un baiat, ca mi-am taiat venele pentru el, etc in seara asta eram in mall singura si l-am vazut a trecut pe langa mine, am inceput sa tremur, si m-am dus la baie am intrat intr-un wc si am plans 1 ora acolo, am asteptat sa ma opresc ca sa ies simteam ca se crapa cerul, ce pot face sa il uit? simt ca innebunesc crying((((, l-am vazut si mi-am dat seama ca sufar enorm si ca il iubesc mai mult ca orice pe lume

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la psiholog, deja asta nu mai e dragoste, ci obsesie.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg perfect insa gandeste-te ca viata merge mai departe chiar si fara el si trebuie sa fi puternica sa poti trece peste aceasta suferinta.Am suferit si eu foarte mult si stiu exact prin ce treci, nu esti singura si nici ultima care sufera, e greu insa trebuie sa fi optimista si poate daca ti-ai gasi alt baiat, sa dai sansa altui baiat sa te faca fericita, sa il iubesti si sa fi iubita, nu meriti sa suferi.Trebuie sa gandesti pozitiv, daca nu esti cu el, inseamna ca nu a fost sa fie si ai doar o viata, nu merita sa suferi dupa cineva. Timpul va vindeca ranile, ai nevoie de timp si de vointa ca sa il poti uita. Fa orice altceva in afara sa te gandesti la el, nu il suna, nu il cauta, nu te gandi la el, nu te uita la poza cu el, evita tot ce are legatura cu el sa nu mai suferi asa mult.Imi pare nespus de rau ca suferi, nu ii doresc nimanui sa sufere din iubire si e o durere profunda, dar trebuie sa lupti, speranta moare ultima!
Fi cu incredere in tine, nu mai depana amintiri, gandeste ca asa a fost sa fie si ca viata nu se termina la un baiat, toate au un inceput si un sfarsit...pana la urma important e sa accepti realitatea si sa cauti sa fi fericita.Eram si eu exact ca tine, simteam ca mor dar asa pare totul pierdut si fara sens, e greu, dar nu imposibil sa uiti. Bucura-te de viata, fa ceea ce iti place, sigur vei putea trece peste toate, desigur, cauta compania prietenelor, rudelor, celor dragi, etc... fa ceea ce iti place, daca as putea face sa nu mai suferi, as face-o sa nu simti acea durere, dar n use poate din pacatesad. Doar tu esti cea care poate schimba lucrurile, toate sunt de prisos, sunt doar vorbe. Dar ceea ce simti e doar in sufletul tau si tu sti cel mai bine ce iti doresti, ce simti si ce sunt sigura ca nu ti-e usor dar sti ca dupa ploaie vine soarehappy.

| Pacala a răspuns:

Imm... sa te maturizezi, ar fi suficient. E plin de baieti in tara asta. Revino cu picioarele pe pamant, doar nu te astepti la vreo impacare. Nu mai pierde timpul inutil, tine ochii deschisi si poate gasesti un barbat alaturi de care sa fii fericita happy

| Pedala a răspuns:

Esti proasta si ai nevoie de ajutor.

Ps. Daca te sinucizi castig un pariu!

| Gizăz a răspuns:

Dacă nu ai fi avut ce să bagi în tine mai ţi-ar fi ars de fiţe de 2 bani? Sunt oameni cu probleme mult mai mari ca tine draga mea, ăia ce să facă? Să se pună în faţa trenului? E cum să-ţi tai venele pentru altul sau să plângi degeaba ca disperata! Eşti maniaco-depresivă? Du-te la psiholog şi lasă TPU.

| Dee_9331 a răspuns:

Nu cred ca ti-am putea spune cum sa il uiti din moment c tu nu vrei sa il uiti. Ti-ai pus veodata intrebare : mai dar eu vreau sa-l uit sau ma mint singura? thinking Deci chiar esti obsedata de bietul baiat. Nu vreau sa fiu dura cu tine dar accepta odata ca probabil el nu te mai vrea si daca tu continui sa incerci sa te sinucizi(asta cred eu c vrei sa faci din moment ce iti tai venele ca proasta scuza-mi expresia) nu vei rezolva chiar nimic.

| ElectricChapel a răspuns:

Eu recomand cateva sedinte la psiholog... Fa bine si fa ceva mai rapede daca nu vrei sa ai probleme in viata sociala mai tarziu. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angeline eu cred ca tu ai nevoie de ajutor mai ceva ca ea

| ioana_1446 a răspuns:

Stiu foarte bine prin ce treci:-( si eu am simtit la fel... cel mai important lucru este sa ii spui ce simti, nu trebuie sa iti tai venele, sau sa plangi pentru un baiat:-(...si eu m-am certat cu prietenul si am inteles ca nu se merita sa plangi pentru niciun baiatwinking vorbeste cu el o sa fie binekiss

| Aandreea_7931 a răspuns:

Intr-o zi iti vei aminti.Si vei rade.La fel cum am facut noi toti. Dar daca suferi din iubire.asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci rau tie. tu te-ai razbunat pe tine pur si simplu. ce ai castigat din asta? i s-a facut lui mila de tine. oare de ce aveai nevoie tu de mila sau de iubire? fii realista.