| Sinceritate a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta cu o parere/un sfat! Deci pana acum cateva zile eu eram impreuna cu un baiat! Iar intr-o seara ne-am certat din lucruri minore(nu era motiv de suparare) desi in urmatoare zi cand l-am sunat sa-i spun o problema de-a mea el o zis ca nu se baga pentru ca e suparat pe mine, i-am cerut sa-mi spuna de ce si nu a vrut.Si in urmatoare zi l-am vazut cu o fata pe drum(se sarutau),nervoasa i-am cerut o explicatie iar el mi-a zis ca nu tine la ea, ca era suparat pe mine si etc.Ce as mai putea crede?straight face

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Ai putea crede ca baiatul nu te merita. Numele tau e sinceritate asa ca iti dau o opinie sincera. Eu daca as fi suparat pe iubita mea chiar NU m-as duce sa ma sarut cu altele. e ceva ce tine de bun simt, respect pentru iubita dar si respect de sine. Daca e suparat macar sa aiba mintea sa-si dezvaluie supararea, nu sa se razbune aiurea cu o fata "la care nu tine".

6 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Asa i-a zis si acelei fete. Ca nu tine la tine laughing

| MishuD a răspuns:

Ca'l doare in cot de ce crezi tu si o sa faca exact ce are el chef, indiferent de parerea ta. Evident o sa profite de orice pretext sa provoace o cearta ca apoi sa iti reproseze ca e vina ta si pentru ca era suparat pe tine a facut X sau Y lucru.
Miroase a comportament tipic de "femeie manipulatoare", ciudat pentru un barbat laughing

| December a răspuns:

Pai mai direct si mai pe romaneste: "il doare la basca de tine". Face ce are el chef. Nu vrea nimic serios cu tine. Mai mult ca sigur ca nu are mintea matura nici 30%. Cu genul asta de baieti nu prea are rost sa-ti pierzi timpul. Parerea meawinking

| Io4 a răspuns:

Ideea e urmatoarea..am impresia ca este imatur.Din moment ce,, se saruta cu o fata, dar nu tine la ea'' e clara treaba...stii proverbul,, ce tie nu-ti place altuia nu-i face''..asa si aici... in orice relatie apar certuri minore din n motive.dar pentru asta, lasa-l si tu sa vezi cum se mai poarta si daca vezi ca o sa continuie sa gaseasca motive,, de suparare'', orienteaza-te spre altcineva.

| Anonimadraguta07 a răspuns:

Pai, daca tinea la tine nu se supara din motive minore... si chestia aceea nu trebuia sa o faca pentru ca era suparat pe tine happy

| Stefyi a răspuns:

Parerea mea este ca daca chiar tine la tine nu se supara dintr-un lucru marunt cu ai zis tu si categoric nu facea ceea ce a facutwinking