| mihaela89 a întrebat:

Stie cineva de ce la testul de sarcina cea de-a doua liniuta apare slab vizibila? Poate fi o sarcina? Am intarziere de cm de 5 zile! Am facut 2 teste si tot asa apare!

6 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

In cazul meu, cand a aparut a doua liniuta slab vizibila, nu eram insarcinata. Incearca alt test de la alta firma. Daca nu, mergi la ginecolog si spune-i problema ta e cel mai sigur decat sa primesti raspunsuri aici.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatie rezultatul adevarat si bineinteles corect poate fi obtinut doar prin analiza sangvina efectuata intr-un laborator de analize medicale. Este singura metoda precisa cu rezultatul valid/corect/adevarat intotdeauna in proportie de peste 98%.

| raluk27 a răspuns:

Pentru ca nivelul hormonului hCG (gonadotropina corionică
umană) în urină, hormon specific sarcinii este foarte scazut la inceput, insa suficient pentru a fi depistat de testul respectiv.
Cu trecerea zilelor si saptamanilor, nivelul acestui hormon creste, iar cea de-a doua linie va deveni mai pronuntata.
Insa, simpla prezenta a celei de-a doua linii indica faptul ca esti insarcinata, indiferent de intensitatea culorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei avea o fetita, fetitele nu merita o linie accentuata pentru ca atunci cand se vor face mari vor deveni femei si nu oameni!

Glumesc. Din cate stiu e irelevant cat de accentuata este a doua liniuta, daca apare, inseamna ca esti insarcinata. Dar sa asteptam confirmarea celor care obisnuiesc sa faca pipi pe teste de sarcina ca sa fim siguri. Putem sa-l botezam "krakilla"?

| Gheorghe_Valentin_1993 a răspuns:

Mergi la ginecolog.

Răspuns utilizator avertizat