| Alice_2720 a întrebat:

stiti anime-uri care sa fie school si/sau romance, dau fundita(va rog sa ma scuzati pentru categorie dar este cea mai vizitata)

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

School Rumble!
E super

Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns:

Kaichou wa maid-sama, vampire knight, school days

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hentai.

| kassy25 a răspuns:

School rumble : 2 sezoane, romance, comedy
School days : mature, romance, comedy, drama, psyhologycal
Bokura ga ita: comedy, romance, drama
Clannad: comedy, romance, fantasy, drama
Itazura na kiss: comedy, romance
Angel beats: comedy, drama, romance (nu foarte mult)
Da capo: comedy, romance, supernatural, drama
Fortune arterial: comedy, romance, vampire (din punctul meu de vedere e cam slabut)
Full metal panic! Fumoffu: comedy, romance (dar trebuie sa vezi primul sezon pentru ca asta e cel de-al doilea)
Honey and clover: comedy, romance
Kaichou wa maid sama: comedy, romance
Kanon: comedy, romance, drama, supernatural
Nodame cantabile: comedy, romance, music
Toradora: comedy, romance, drama
True tears: comedy, drama, romance
Special A: comedy, romance
Hana yori dango: comedy, romance, drama
The melancholy of Haruhi Suzumyia: comedy, supernatural, romance
Kimikiss pure rouge: comedy, drama, romance

Cam asta e ce-mi amintesc pe moment. Toate au si 'school life' la genuri. Sper ca te-am ajutat happy

| Sempai_Costinel_2000 a răspuns:

Kimikiss Pure rouge, Sukitte ii na eu, Kaichou wa maid sama si Dakara Boku wa h ga decinai dar asta e cam ecchi si dabia la final povestea capata un mare impact emotional si primele 3 de mai sus sunt si school si romance sper ca te-am ajutat

| RwaZi a răspuns:

Http://www.anime.kage.ro/
cel mai tare site romanesc cu anime-uri