| Alexandru_2844 a întrebat:

Sunt Alex si as dori sa va intreb ceva. Mie recent mi s-au intamplat o gramada de chetii legate de dragoste. Adica intotdeauna cand imi place de cineva si doresc foarte mult sa fim impreuna, reusesc. Dar ma rog. Nu asta este ceea ce vreau sa va zic. Dupa ce m-am combinat cu persoana respectiva, la cateva zile dupa, ajung sa imi placa de alta persoana. Adica in general de o prietena buna a ei. De data asta mi s-a intamplat la fel si de data asta vreau sa va cer parerea ca sa nu mai fac alta greseala. Deci eu sunt cu o fata Raluca, de care imi place destul de mult. Intre timp am inceput sa vb cu prietena ei cea mai bun Andra. M-am inteles foarte bine cu ea si am tot continuat sa vorbim. Intr-o zii ea a avut o problema destul de grava si s-a saturat de viata (Andra), incercand sa se sinucida. Eu am sfatuit-o si am ajutat-o sa treaca peste asta, dar din cate am vorbit atunci, i-am spus din greseala ca imi place de ea. Ea o fost de acord cu asta si totusi cred ca si ea ma simpatizeaza putin. Am vorbit destul de mult cu ea si acum parca simt ca tin mai mult la ea decat la Raluca (actuala prietena). Eu intr-o zi, i-am propus sa ne combinam. Ea a fost de acord dar singura problema era Raluca. Amandoi tinem la ea si nu vrem sa o facem sa sufere deoarece din cate am auzit, ea a inceput sa tina la mine. Acuma vine intrebarea mea pentru voi : Daca ati fi in locul meu ce ati face? Avand in vedere ca nu pot sa fiu cu amandoua.

Multumesc daca ati avut rabdare sa citit o mica parte din ce mi se intampla in ultimul timp. Sper sa ma puteti sfatui. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ma inclin respectuos in fata autosuficientei dumneavoastra! Chiar nu inteleg de ce mai ai nevoie de vreuna din ele cand practic esti mereu in compania ta si poti avea pe oricine iti doresti? Uneia i-ai spus din greseala ca o placi? Si apoi vrei s-o lasi pe cealalta pentru ea? Nu mai bine iti doresti tu sa fii cu cea mai sexy tipa din scoala daca tot reusesti orice? Nu e rea siguranta de sine, insa orgoliul urias si supraevaluarea de sine sunt niste probleme urate de personalitate, sper sa iti dai seama la timp, miezule happy

3 răspunsuri:
| Aidan a răspuns:

Offtopic : Esti bun omule, esti tare, cool super.
Ontopic : Te-ai gandit ca poate tie iti va place de alta fata si o lasi pe Andra ea se va sinucide si o vei avea toata viata pe constiinta?

| bogdanik96 a răspuns:

Te satuiesc sa o lasi pe Raluca daca ai doar mila pentru ia, ceea ce reiese din ce ai spus, ca nu vrei sa o faci sa sufere.
Daca ti la Andra mai mult ca la Raluca, atunci incearca sa ii spui cat mai frumos /ralucai ca tia-i gasit pe altcineva pe care o iubesti mai mult, adevarul.
Asta e doar parerea mea, sper ca te-am ajutat.

| Alexandru_2844 explică:

@bogdanik96 Deci mai inteles, dar doar pe jumatate... eu am uitat sa specific ca ele sunt cele mai bune prietene, de aia mi-e asa de greu. Eu i-as fi spus asta de la inceput... Mersi ca ai incercat >big grin