| drca71 a întrebat:

Buna,
sunt casatorit si iubesc o femeie casatorita!
sunt inebunit nu stiu ce sa fac ca relatia noastra sa mearga, suntem intr-un impas datorita faptului de mai sus.
amindoi ne iubim dar nu stim viitorul acestei relatii

37 răspunsuri:
| dally a răspuns:

Parerea mea este k daca va iubiti trebuie buie sa fiti impreuna.

| alessia_9101 a răspuns:

Dc te-ai casatorit cu ea? doar ca s-o ranesti pentru o alta?

| nikolla a răspuns:

Krd ca cel mai bine ar fi sa vb k sotia ta si ea k sotul ei ca sa stie despre relatia voastra ca mai tarziu sa nu se afle si sa iasa mai raw; asa ca ai grija...

| drca71 explică:

Eu am un copil, ea nu are, este mai tinara cu 13 ani!
este ceea ce mi-am dorit de la o femeie.
ufff! este foarte greu

| loxana a răspuns:

Pentru ca sunteti casatoriti amandoi, puteti pastra relatia extraconjugala, fara sa va raniti familia, atat timp cat amindoi aveti casnicii reusite.Ganditiva ca au mai multi de suferit si mai ales daca exista, copii.Intilnitiva pe ascuns, gasiti o modalitate de a va consuma relatia placut si frumos. Dca va destramati familiile, mai tarziu o sa va da-ti seama ca ati facut o greseala.

| Gheorghe_Mihaela_1981 a răspuns:

Nu santem in masura sa condamnam si sa aruncam cu reprosuri,fiecare decide cum e mai bine pentru el, dragoste cu sila nu se poate, iar eu sant pentru dragoste, chiar daca mai traiesc o secunda, un an sau pana la sfarsitul vietii vreau sa traiesc din dragoste.Si ca sa mentineti mereu dragostea vie trebuie sa iubesti in fiecare zi pe cel de langa tine,tandreturile,alintul fac parte din dragoste, iubeste in continuare si vei fi fericit, e frumoasa dragostea, cred ca e singurul lucru pe lumea care ne face frumosi si impliniti, daca iubesti acum sigur vei iubi si la batranete

| stranger_4553 a răspuns:

E foarte dificil de dat povete, eu am trecut printr-o situatie asemnatoare care a lasat urme adanci in sufletul meu. Singurul fapt care m-a retinut sa fac miscarea a fost copilul care-l am cu sotia mea. Nu stiu daca am facut bine sau nu, dar am ales sa NU fiu cu femeia pe care o iubeam enorm, care o simteam ca si jumatatea mea in schimbul viitorului fiului meu. E cumplit de dificil!