| Crystynaanton a întrebat:

Buna sunt Cristina si am o nelamurire.Deci eu si prietenul meu suntem virgini si vrem sa o facem impreuna dar ar trebui sa ne protejam, iar el daca foloseste un prezervativ nu e posibil sa i se rupa "ata" si neprotejati nu sunt eu de acord. Asa ca nu stim cum sa procedam. Cine ma ajuta si pe mine va rog.

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Sa nu faci fara prezervativ in nici un caz.Ata nu conteaza, nu mai este virgin din momentul in care s-a produs penetrarea nu totul tine de acea ata.Protejati-va si va fi binehappy

| anamariaiuliana a răspuns:

Daca o faci sa nu ramai gravida foloseste anticonceptinoale
. daca e doar ca nu vrei u sa nu ei vreo boala nu stiu incearca pe net exista o spuma care o intrdouci u in vagin.
da nu stiu

bft

| Giulia_7179 a răspuns:

1. El ii virgin nu are experienta nu stie cum sa se controleze daca doamne fereste se intampla ceva?

2. Ata se poate rupe si la 40 de ani crede-ma stiu cazuri.

3.Mai bine folositi prezervativ ii mai sigur si nu o sa aveti nicio grija cand o sa o faceti sau dupa aia. Te-am pupat >big grin

| Smiley99 a răspuns:

Pai, puteti sa nu folositi prezervativ prima oara pana te dezvirginezi, apoi isi poate pune prez, e putin mai bine. Si chestia cu "ata" nu conteaza pentru ca si fara prezervativ e posibil sa nu se rupa.

| simona_2792 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa va decideti impreuna ...si sa va ganditi al urmatoarele urmari, este important sa va puneti de comun acord bafta>big grin

| 6daniel a răspuns:

Esti tare de tot la intrebarea astalaughing... ok, deci in momentul in care foloseste prezervativul este mult mai protejat de ruperea atei decat daca nu l-ar folosi...

ruperea atei se datoreaza lubrifierii scazute, iar prezervativul are un lubrifiant care nu te va deranja in timpul actului sexualhappy