| Georgiutza23 a întrebat:

sunt cu un baiat de 3 saptamani si ieri mi-a adus o pereche de cercei drept cadou, imi spune mereu ca ma iubeste dar nu prea am incredere in vorbele lui dar nu stiu de ce...voi credeti ca el chiar ma iubeste?(cu argumentare)
RASPUNS RAPID

Răspuns Câştigător
| xCriis a răspuns:

Dupa ce ca-ti mai aduce si cercei happy, fii calma, dupa 3 saptamani n-are cum sa te iubeasca nespus, asta depinde doar de ce s-a intamplat inainte de relatie. in cazul in care lui ii place de mai multa vreme de tine. Baftaaa

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prea repede "te iubesc"-ul, prea repede cadoul, tempereaza-l si observa-i comportamentul si spusele, sau e superficial sau e exaltat, ceva nu e in regula aici...

| AnemonaP a răspuns:

Buna.In ziua de astazi te iubesc se zice si in prima cand esti cu o persoana..Deci nu poti avea incredere.Eu nu suportam iubitii care imi spuneau dupa cateva zile de relatie,, te iubesc".Mai bine imi spune dupa 1 an si sa-mi spuna sincer te iubesc.Te iubesc se spune doar cand simti cu adevarat, nu cand simti nevoia sa o spui din obligatie. Nu sunt sigura daca te iubeste, nu ma pot pronunta fiindca nu stiu ce este in inima lui.Vei observa cu timpul happy

| neutrino a răspuns:

Orice baiat sanatos te-ar iubi! De ce nu si el? Esti destul de frumusica pentru asta si nu trebuie sa ai indoieli.

| Fatamuntilor a răspuns:

Este nevoie de un anumit interval de timp pentru a spune,,te iubesc'' sincer.
Prea in forta a inceput!
De obicei se incepe cu flori, bomboane.
Cumva el e major, iar tu minora? Incearca cumva sa te,, cumpere'' sau sa obtina ceva de la tine, mai mult decat poti tu oferi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asa ne explici tu? Din perechea aia de cercei vrei sa ne dam seama daca te iubeste daca nu esti capabila sa fi atenta la persana din viata ta daca nu esti capabila sa ii vezi sentimentele daca din gesturile, privire, vorbe, fapte nu iti dai seama ca te iubeste de ce mai esti impreuna cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| Ottakringer a răspuns:

Iti pot da un raspuns cat de cat clar!
Daca a fost dragoste la prima vedere pentru el NORMAL CA TE IUBESTE! SI CA TI-AR ZICE ASTA. Orice baiat ar face asta mai ales daca nu a mai avut o prietena inainte ( de curand ma refer ). Inseamna ca dezvolta sentimente pentru tine. Daca era vorba de ( sex ) te asigur ca nu statea atata pentru asta happy. Incearca sa ii acorzi atentie. Eu zic ca tu esti aia care nu te intereseaza deloc de aceasta relatie.

| Lavii007 a răspuns:

Din moment ce ti-a luat cadou, simte ceva pentru tine, ii esti draga.

| Iamnotme a răspuns:

După 3 săptămâni e cam imposibil să te iubească. Dacă ţi-a adus o pereche de cercei, înseamnă că te iubeşte? Dacă îţi aducea un buchet de trandafiri, îl credeai?

| BiAnCa765430 a răspuns:

E prea dveme te iubesc poate ca tine la tine sau sa invat cu tine adica sa vorbiti sa va vedeti si chesti de genu ca sa crezi in te iubesc-ul lui poti sa mai astepti poate la o luna sau chiar doua de relatie cadoul a fost pentru ca te respecta si poate chiar tine la tine dar nu chiar sa te iubeasca dar poate el spune te iubesc cu sensul de tin la tine sper ca te-am ajutat :*

| DeNniSaViky a răspuns:

Minte! Nu prea ai cum sa iubesti pe cineva asa repede, si daca ti a adus o pereche de cercei, pur si simplu asa a simtit...nu a facut gestul asta pentru a ti arata ca "te iubeste", sa nu crezi asta... poate nu intelege treaba cu iubitul, ii place de tine, probabil tine la tine.dar iubit? NU

| supermina a răspuns:

Daca tu esti cea din poza cred ca isi bate joc de tine ca te iubeste!happy

| geaninateodora1 a răspuns:

Cred ca ai 9 ani ..deja ai iubit. wtf!

| Georgiutza23 explică:

Noi doi ne cunoastem de vreo 6 luni....in astea sase luni am vorbit foarte mult si fata in fata si pe fb si mesaje...mi-au spui mai multe prietene ca in momentul on care se zice ceva urat de mine el sare sa ma apare, avem amandoi 14 ani...