| Lilia2621 a întrebat:

BUNA. sunt cu un baiat de 4 luni, dar am avut o perioada in care relatia mergea putin cam rau din cauza mindriei mele, si in acest timp ieseam cu alt baiat pentru ca credeam ca relatia cu iubitul meu nu va merge si in plus ma simteam rau ca relatia nu functiona. Apoi am lamurit lucrurile cu iubitul meu, pe acel baiat l-am lasat (mi-a parut rau pentru ca l-am inselat pe iubitul meu). De atunci relatia cu iubitul meu merge foarte bine(iubitul meu nu stie nimic). Mi-am promis ca o sa-i fiu fidela. Insa acum doua zile m-am sarutat cu un baiat foarte dragut, care mi-a placut foarte mult si nu pueam zice nu. Cel mai rau e ca nu ma simt vinovata. De ce oare fac asta? Cu iubitul meu ma simt foarte bine si nu vreau sa-l pierd, dar totusi nu pot sa evit sa flirtez cu baieti draguti. e normal? nici eu nu ma pot intelege, nu stiu ce-mi doresc in realitate, sunt confuza? (apropo: cind am zis ca i-am fos infidela iubitului meu m-am referit doar la saruturi, nimic mai mult)

Răspuns Câştigător
| mary9014 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te decizi pe care îl vrei pana la urma. Poate acum nu iti dai seama ce o sa fie daca nu o sa mai fi cu prietenul tău dar daca afla ca te-ai sărutat si cu alti băieti si va certati o sa ii simti lipsa si o sa-ti doresti sa nu fi făcut asta.Stiu ca atractia e tractia iar persoana lângă care stai e altceva.Trebuie Sa inveti sa-to controlezi iesirile daca tii la iubitul tău, sau poti sa-i zici ca ai nevoie de o pauza ceva daca esti indecisa.Bafta!

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Inseamna ca nu simti mai nimic pentru iubitul tau actual si va pierdeti vremea amandoi. Nu mai fi egoista si reda-i libertatea de a-si gasi pe cineva care sa nu fie asa indecisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari visul oricarui baiat. Bine, cu exceptia prietenului tau.

| piticelm a răspuns:

Nu,nu este normal sa faci asa.Mai bine ai sta singura daca tot iti place sa umbli ca albina din floare-n floare.

| DulceLup a răspuns:

'..relatia mergea putin cam rau din cauza mindriei mele.'
'..ieseam cu alt baiat.'
'.Mi-am promis ca o sa-i fiu fidela...'
'. Insa acum doua zile m-am sarutat cu un alt baiat foarte dragut.'
'. nu vreau sa-l pierd.'
'..infidela... doar la saruturi.'
Si bomba bombelor:
'..nimic mai mult.'
Te-ai spovedit pe anul asta?

| CristinaBella02 a răspuns:

Depinde, daca esti la varsta adolescentei, e normal sa vrei sa experimentezi, dar nu e frumos sa te saruti cu mai multi cand esti intr-o relatie. Daca nu poti sa ii fi fidela, incearca sa nu te mai implici in relatii serioase pana cand nu stii sigur ca te poti tine de ea. Daca esti mai mare de atat, nu e normal.

| Lilia2621 explică (pentru CristinaBella02):

Am 18 ani, si e primul meu iubit

| CristinaBella02 a răspuns (pentru Lilia2621):

De pe la 17-18 ani cam incep relatiile serioase, dar fiind primul tau iubit, nu vad asta ca pe o problema grava. Fa ce-ti spune inima happy

| Tigrul15 a răspuns:

Ai un caracter pe care l-as da dar mai bine lasa...

| Lilia2621 explică (pentru Tigrul15):

Scuze, nu inteleg ce ai in vedere