| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt gay si am un iubit de 4 luni, nu sunt eu denis, sunt un preten de-al lui pe nume robert si vreau sa ne-o tragem dar noi am mai incercat odata si nu imi intra penisul si nici lui mie si ne este si putin frica sa nu ne doara, intrebarea mea este : daca am fimoza pot sa i-o bag? adica sa nu ma doara sau ceva

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa intretii mai ales sex anal in cazul in care suferi de afectiunea numita fimoza. Fimoza este definita prin existenta unui orificiu preputial stramt, datorita unui inel fibros preputial, care nu permite decalotarea glandului. In timpul intretinerii actului sexual pot sa apara dureri care vor induce o stare de inconfort, insa exista si posibilitatea de a se produce parafimoza in cazul in care penetrarea se produce cu mare greutate din cauza unui orificiu anal foarte stramt. Parafimoza se produce printr-un mecanism invers, atunci cand preputiul este impins in spatele glandului dincolo de santul balanopreputial pana pe trunchiul penisului, ramanand blocat acolo va strangula penisul, ceea ce constituie o urgenta medicala, fiindca preputiul ingrosat si blocat in retractie va produce modificarea circulatorie locala, cu durere, edem (tumefactie), modificari de culoare (glandul devine rosu vinetiu). Deoarece acel inel fibros strange puternic venele din penis scaderea fluxului sangvin nu se produce, persista si acest lucru poate facilita ajungerea la necroza, de aceea parafimoza este o urgenta medico-chirurgicala. In consecinta o persoana afectata de fimoza nu poate avea o viata sexuala normala si din acest motiv se impune tratarea acesteia printr-o metoda adecvata in functie de gradul afectiunii. Multa sanatate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Statistic se pare ca sexul anal este practicat doar de o minoritate de heterosexuali si in principal de homosexuali. Din aceste motive acest tip de sex anal este perceput ca fiind un sex anormal, o perversiune imorala. Riscurile practicarii acestui tip de sex sunt foarte neclare deoarece datele sunt destul de putine si cele existente in marea majoritate sunt contradictorii. Pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa i se faca celui ce urmeaza sa fie penetrat o clisma inainte de a incepe sexul pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie de lubrefianti de calitate speciali, deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros in egala masura pentru ambii parteneri.In cazul in care penisul este mai viguros/zdravan, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" riscati sa vi se produci/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor, insa din pacate se vindeca foarte greu. In consecinta pentru practicarea sexului anal in mod constant este necesara o pregatire adecvata si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. In cazul in care doriti doar sa experimentati ceva inedit in vederea satisfacerii unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata, insa in acest caz exista riscul de a se manji "barbatia" cu "rahat". Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să împingeți; ușor, și mai ales cu mult lubrifiant și neapărat cu prezervativ!
Nu cred că fimoza ta e atât de gravă încât să te împiedice. Dar dacă totuși nu poți decalota penisul nici când nu e erect, ascultă ce zice @corbulalbrosu!

| Oana92 a răspuns:

Trebuie sa folositi fooooarte mult lubrifiant (clasic, de la durex). De durut o sa doara, mai ales la inceput, dar nu se moare din asta. Nu uitati de prezervative!

| octa2021 a răspuns:

Hai sa ti scriu ceva de bine, si cu o fata faci si mai bine si te simnti si mai bine decat un baiat, inteleg ca sunt băieți timizi dar încearcă sa te îndrăgosteste de o fata.

| Oana92 a răspuns (pentru octa2021):

Cand va aud...omul e gay. Oricat de mult ar vrea nu se va indragosti de o fata. Asa e el!

| Drimmero a răspuns (pentru Oana92):

De ce iei in serios tot ce tasteaza cei de pe aici in legatura cu ''gayismele'' lor? Sunt efectivi trolli, un om normal care e gay nu cred ca ar tasta toate cele spuse de trollache de mai sus!

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

E foarte trist laughing))

| Alexander1991 a răspuns:

:-)) dati cu lubrifiant