| LastNight1324235436 a întrebat:

Buna ...Sunt impreuna cu un tip de 10 luni (am 16 ani si sunt virgina) iar el vrea sa facem sex. Eu nu ma simt pregatita,dar el imi impune sa fac asta citez" ori sex, ori ne despartim". Pana acum lucrurile mergeau asa de bine...nu stiu ce sa fac, il iubesc mult. Astet sfaturile voastre

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da-l naibii de pedofil

| AnnY98 a răspuns:

Nu o face pentru ca iti zice " ori sex, ori ne despartim". Chestia asta vine de la sine, din partea ambelor persoane.iar daca el iti zice asa..atuncea'i clar! II MAI MULT PE INTERES!
Tu ar trebui sa'i zici clar ca nu vrei de la varsta asta si daca el nu intelege ar trebui sa'l lasi balta...DOAR NU II SINGURUL BAIAT DE PE PAMANT!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te mai gandesti? eu cred ca ti a simplificat foarte repede alegerea, despartirea. Cu ultimatumuri din astea e clar care e scopul lui.

| Medema a răspuns:

Wow frate...si eu care ma gandeam ca eu am o minte perversa ...sunt nesimtit, pervers, increzut.dar sa mor daca as cere asta cuiva ..mai ales asa pe fata. disperat!

| mihai69 a răspuns:

Să nu mai vorbim că poți cădea în plasa unui „lover boy" (vezi filmul!), care la faza următoare o să te amenințe că pleacă dacă nu faci sex cu toți jegoșii pe care o să-i aducă el la tine.
Asta vrei?
Dacă ai un pic de respect pentru tine însăți, fugi de el mâncând pământul!

| ywar a răspuns:

"ori ne despartim"! alege asta, daca te preseaza! E un bou, nu are sentimente pentru tine.

| HueyFreeman a răspuns:

Si tu ce voiai? Sa va tineti de mana si sa va uitati unul in ochiii altuia pana la adanci batraneti?

| Mussette a răspuns:

Desparte-te!
Dupa sex, tot asa va despartiti, mai exact atunci cand el se va plictisi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vad, exista unanimitate. Nici daca renunta la cererea lui nu este bine sa mai ramai cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul tau te santajeaza, iar daca accepti, maine o sa vrea sa te santajeze iarasi, sex oral ori despartire.

Refuza-l tinand capul sus si privindu-l in ochi, pe moment o sa se supere, crede-ma insa ca tot la tine se reintoarce sa-si ceara iertare, si mai mult, o sa te respecte mai mult, o sa te vrea si mai mult.

Pe scurt, ai spui ca nu esti pregatita, ca te duc ai tai la control lunar, dar si ca daca merge prietenia voastra, in timp, vine de la sine.

Astazi poti sa te culci cu el, nu ai nicio garantie ca ramane cu tine, relatiile cu si intre minori se termina adesea repede si in certuri foarte mari.

| Teardrop a răspuns:

M-aş fi răsucit pe călcâie şi aş fi plecat de lângă el în momentul în care mi-ar fi adresat acea fraza. Te sfătuiesc să faci la fel.

| Happyjump a răspuns:

Oricum va veți despărți, ori acum, ori după ce o faceți, nu simte nimic pentru tine, vrea doar sa facă sex cu tine apoi te va lasa

Răspuns utilizator avertizat
| chazz a răspuns:

E alegerea ta, dar e mai bine sa te desparti, o sa te mai iubeasca si el doar o noapte si atat.

| CorneliaC a răspuns:

Pai tu nu-ti dai seama ca e un prost, despqrte-te de el!

| Ezeru a răspuns:

Felicitari pentru durata relatiei happy, dar se pare ca nu te-a iubit...
Un baiat cand isi face asemenea cerere e clar ca nu tine la tine si ca doar asta vrea de la tine.
Daca o sa ii faci pe plac o sa iti pierzi virginitatea cu un prost si o sa te mai si paraseasca dupa ( daca vrea doar asta e normal ca dupa s-a terminat totul ).
Cel mai bine spune-i ca e nesimtit si paraseste-l.
Pastreaza-ti cat de mult poti virginitatea este cel mai bun lucru pe care il oferi persoanei iubite ( sentimentul de a fi primul ).

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Stiu ca adevarul doare insa iubitul tau nu te iubeste indeajuns. Daca te-ar iubi nu te-ar presa. Majoritatea baietilor vor si apoi iti dau papucii. Sfatul meu e sa refuzi pentru ca asta nu e iubire, mai ales ca te forteaza sa faci ceva la care tu nu ai forta sa faci. El te-ar astepta daca te-ar iubi. Daca te-ar iubi ti-ar respecta decizia.

| GeorgeMihai a răspuns:

E obsedat sexul! Dai cu flit.

| cristi62 a răspuns:

Papusa,nici nu mai era rost sa ne intrebi pe noi, tu nu iti dai seama ca el vrea doar sex?!

| Cupcake a răspuns:

Nu se merita. Iubiri pot sa mai ai multe, dar virginitatea nu ti-o pierzi de mai multe ori. Si desi multi spun ca nu e mare lucru, conteaza cu cine o pierzi. In functie de prima ta experienta o sa-ti faci o parere despre asta si daca experienta nu va fi placuta vei putea ramane cu o constrangere in a mai face si data viitoare. Asa ca spune-i dragului tau prieten sa se duca sa-si rezolve nevoile in alta parte daca e urgent, dar sa nu mai aiba pretentia sa-l si primesti inapoi. La varsta ta relatiile nu trebuie sa se bazeze pe sex, ci pe o prietenie, ca sincer nu o poti numi mare iubire. E varsta adolescentei, e normal.

| DoarSteff a răspuns:

Da-i papucii, stiu ca ai fi vrut sa auzi: "Nu merita sa-l pierzi pentru atata tot.", dar nu e asa, sta cu tine doar pentru sex, daca ar fi fost altfel nu te-ar fi pus sa alegi, crede-ma, nu merita sa te 'footzy' cu el pentru a ramane un cuplu, ai 16 ani, esti virgina, ar trebui sa fii mandra (stiu fete dezvirginate de la 13 ani) de tine. Eu atat am avut de spus. Ciao si BAFTA happy. Apropo FUNDA? big grin

| Laurentizyu a răspuns:

Daca te iubeste te va astepta, daca nu, atunci nu este pentru tine.Nu trebuie sa te preseze cu asta.happy Bafta!

| ElectronicPieces a răspuns:

Asta-i genul de obsedat din zilele noastre.
Lasa-l in pace...

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Pai daca il iubesti foarte mult, si nu poti renunta la el, dar nici sa faci sex cu el, incalzeste-l! big grin Spune-i, arata-i, ce-ti place tie la un baiat sa-ti faca in pat. Sunt sigura ca macar o data te-ai gandit cum ar fi sa faci sex cu un tip, sau ai vazut un film cu asa secvente, pentru a stii ce ti-ar placea. De exemplu, il poti saruta pe buze, in timp ce mainile tale se joaca cu parul, urechile, tamplele lui. Dupa ce-l saruti pe buze, nu-ti ridica capul, sa-l privesti in ochii, ci continua sa-i saruti fata, gatul. Spune-i ceva de genu "Ti-am spus, nu-s pregatita pentru asa ceva. Dar pot sa te sarut si sa te mangai peste tot... pana la brau." Daca nu vrei chiar sex, poate ai vrea doar sex oral, care nu te-ar face sa numai fii virgina. L-ai putea mangaia acolo jos, cu mana (daca vrei, poti sa-l saruti acolo sau sa-l lingi), il poti lasa si pe el sa te mangaie. Ati putea face tot ce vreti, tot ce el vrea, doar sa nu va imperecheati (membrul lui de jos, sa nu-ti intre in corp, pe partea de jos; daca tu vrei, iti poate intra-n gura)! Un sex oral, nu strica niciodata. Dar pentru a nu-si bate joc de tine sau asa ceva, spune-i ca vrei sex oral, si lasa-l pe el sa inceapa mângâieturile acolo jos, tu incepe cu mangaieri sus, la cap, urechi, gat. Apoi, iate dupa el. Stiu, poate ti se pare jenant sa faci asa ceva, dar daca tu il iubesti si el la fel, atunci merita. Daca nu vrea sex oral, ci sex, atunci, scuza-ma ca-ti spun asta, te va durea, dar nu te merita. Inseamna ca e cu tine doar pentru sex, sa te aiba in patul lui, apoi sa te arunce la gunoi, ca pe un ambalaj.

P.S. Ai grija ce faci, unii baieti vor doar sex de la fete, apoi le abandoneaza (poate si insarcinate) si le arata cu degetul, le spune prietenilor care vor rade de naivitatea fetelor. Nu stiu cum e iubitul tau, dar daca nu accepta sexul oral sau putin mai multe sarutari decat cele de pe buze (pana la brau), ci doar sex, inseamna ca ceva e putred la mijloc. Nu te respecta, ci vrea sa-si bata joc de inocenta ta.

| Naomy13 a răspuns:

Draga mea nu-i bine la vârsta ta sa faci așa ceva
Dacă el iti impune asta, înseamnă ca profita de tine.
Si te amenință ca știe ca i-l iubesti
Te-ai gândit ca după ce faceți se desparte de tine?
Fa cum zic ii mai bine!

| CherryPie a răspuns:

Draga mea, nu te compromite. Dacă ar ține cu adevărat la tine nu te-ar obliga. Sfatul meu este să nu faci nimic cu el. Nu merită! Sunt o mulțime de alți băieți. Virginitatea este un lucru important pentru o fată, poate cel mai important. Aşteaptă până când vei găsi băiatul care să merite cu adevărat. Mult noroc! Ai grijă de tine!

| Antonio247 a răspuns:

Eu as zice sa pui punct, nu te merita. Atata timp cat nu esti pregatita pentru acest pas, nu il face, nu o face din obligatie pentru ca il iubesti, gandeste-te-te la tine, el e un disperat, asta da dovada de prostia lui, daca tu nu esti pregatita nu trebuie sa te oblige, ar trebui sa gandeasca si el putin. Baieti mai sunt in lume, care chiar iubesc cu adevarat si asteapta o fata pana cand aceasta este pregatita, asa ca te sfatuiesc sa cauti alt baiat, care sa aiba grija de tine, nu sa te oblige sa faci sex ca asa vrea el. Mult succes

| manancpufu2000 a răspuns:

Dacă te iubea cum îl iubești tu nu îți cerea asta... Și te rog nu o face de dragul altuia, că vei regreta și înapoi nu poți să dai...
Cum ai spus, ai 16 ani nu e ultimul băiat (nesimțit) de pe planetă.
Eu zic să îi spui că nu vrei :* că băieții îs ca niște animale, nu pot rezista fără chestia asta

| Adra a răspuns:

Daca el atit de tare isi doreste asta, lasa sashi gaseasca o fata care i-o poate oferi. Si daca el cere asta de la tine, nu o fa... va pleca dupa si facind sex. Baietii de genul asta numai la aasta si se ghindesc, nu te fa moale in fata lui. zii nu si lasa-l, nu vei perde nimic.

| DoarSteff a răspuns (pentru Adra):

"papushe, tu nu stiti sa scrie correct". laughing rolling on the floor laughing)))))