| DeliaaaMary a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificil am nevoie de sfaturi, simt ca nu mai pot de durere! Povestea mea incepe asa, sunt cu un baiat de 1 an si jumate, normal am facut dragoste impreuna si tot ce tine de dragoste. Il iubesc mai mult ca pe oricine, de multe ori cand ne certam din vina lui, il lasam o saptamana si nu mai rezistam si ma intorceam eu la el ca sa ne impacam pentru ca el nu facea nici un pas. In ultimele 2 saptamani ne-am mai certat de 2 ori si vreau sa zic ca sa intros el la mine, spune ca nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste si ma alinta. Acum apare problema, am o prietena in care am avut mare incredere, ne-am spus toate secretele acum de curand si o simteam ca pe o sora. Astazi sa aflu din greseala parola ei de FB si sa vad ca fix in acel moment ea vorbeste cu iubitul meu ca lui ii este dor de ea ca o iubeste, ca nu vrea el sa iasa afara ca sa vada ea ca se saruta cu mine. Am simtit cum imi iese inima din piept. Am vorbit cu ea si situatia este de vreo saptamana, nu sau intalnit doar el insista. Ei stau aproape de mine, si mereu ieseam afara cu ea suntem si colege de clasa. Nu stiu ce sa ma mai fac, nu mai suport durerea! Va rog sa imi dati niste sfaturi. Vreau sa mai adaug ca dupa ce a aflat el ca eu stiu toata povestea i-a spus ei ca sa termina totul intre ei 2 si ca o sa isi ceara szuce fata de mine ca e un nesimtit, ca o sa mergem fiecare pe drumul lui daca pe el la mancat in fund sa vorbeasca si cu ea. Pe ea cica am iertat-o ca imi este si clega de banca si prietena, am sufetul prea bun... Dar cu el ce sa fac? M-a sunat de 3 ori si nu i-am raspuns apoi nu a mai insitat!

Răspuns Câştigător
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Lasa-l un timp ca sa se linisteasca apele... si ca sa iti pui si tu ordine in ganduri, rareste treaba cu el daca face chestii din astea

10 răspunsuri:
| Ioana2518 a răspuns:

Of..mai draguta measad numai timpul iti poate rezolva raana pe care o ai in suflet.sad

| EvilThoughts a răspuns:

Sincer, cred că ar fi mai bine dacă ați lua o pauză.
Dacă tot te iubește, atunci de ce îi face avansuri și ei? Asta nu te face să te îndoiești de sentimentele lui?
Părerea mea este că nu ține la tine așa cum spune.Bineînțeles că ar trebui să îi ierți pe amândoi.Asta nu pentru că ar merita, dar pentru ca tu să fi liniștită sufletește. Desigur că dacă îi ierți, asta nu înseamnă că te vei împăca imediat cu el, sau că te vei comporta la fel cu ea.
Din punctul meu de vedere lui ar trebui să îi spui că vrei să fi cu el, dar încrederea pe care ai avut-o în el s-a dus pe apa sâmbetei când a făsut ce a făcut, iar ei că nu te așteptai la așa ceva din partea ei, mai ales că îți era cea mai bună prietenă.Ea ar fi trebuit să vină imediat la tine și să îți spună ce se întâmplă... doar asta fac cei mai buni prieteni, nu? Au grijă unii de alții.

Sunt dezamăgită că amândoi te-au trădat așa! Pe viitor ai grijă de tine și fii atentă în cine te încrezi happy

| marina28 a răspuns:

Tine-te pe pozitii! Fa-l sa inteleaga ca a gresit, ca ti-a gresit mai bine spus. Fa-l pe el sa te cucereasca iar, sa-ti castige iar increderea. Daca observi eforturi si vezi ca isi doreste cu adevarat inseamna ca tine la tine. Daca se lasa prea usor eu zic sa ii pui punct oricat dedureros ar fi pentru ca daca ai continua ar fi mult mai dureros. Cel mai important este sa ii arati cat de puternica esti si ca nu iti este indispensabil. Asta nu inseamna ca trebuie sa te dai la alti tipi, ai grija pentru ca asta il poate descuraja. Cat despre prietena ta, daca doar el s-a dat la ea si ea nu i-a dat apa la moara merita sa o ierti, daca si ei i-a placut atunci ar trebui sa iti pui un semn de intrebare.

| Oana92 a răspuns:

Nu merita iertarea ta nici unul si nici celalalt.

| Raiiiisa a răspuns:

Tu ai gresit de la inceput ca de cate ori va-ati despartit tot tu erai cea care mergea la el sa va impacati.Trebuia sa vezi o implicare si din partea lui.
Atat prietenul cat si prietena ta au aceeasi parte de vina.In primul rand ea daca iti era o prtena "adevarata" venea la tine si iti spunea cum sta treaba si face prietenul tau, chiar daca el a insista si ea poate nu s-a intalnit cu el (nu ai de unde sa stii) ei i-a placut situatia si tie nu ti-a spus nimic si poate daca nu intrai la ea pe facebook nici nu aflai toata chestia asta.Nici el nu trebuia sa te faca asa pe la spate chiar cu prietena ta cea mai buna.
Am mai intalnit eu cazuri din astea, chiar si eu am patit ca aveam prietene bune care s-ar dovedit a fi niste javre, in fata imi zambeau si la spate ma faceau! Eu nu ma suparam pe niciunul dintre ei, da le dadeam liber sa fie impreuna si ii tineam la distanta de mine.

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Daca el chiar incearca sa te ia inapoi, mai stai un pic, apoi spune-i: Da, te iert

| alkhymeia a răspuns:

Eu zic sa i-i dai naibi pe amandoi happy

| Adys a răspuns:

Nimic nu ai ce face! Asa-i veata!

| Dobre_Raducu_Ionut_1986 a răspuns:

Daca il vei lasa il vei pierde faptul ca el tea sunat insistent si dintr-o data a lasat-o balta indica faptul ca deja sa impacat cu ideea unei despartiri...
psst cred ca cineva va intra cat de curand in viata lui si totul va ramane doar...
o amintire ceea ce nu cred ca vrei... calcati pe inima si de dragul relatiei spune cuvantul magic te iert cu toata inima si unsarut a la frenchi cred ca face multhappyhappy succes

| a44fdg6vb a răspuns:

Luati o pauza pana se calmeaza apele si va veti da seama amandoi ce vreti, daca mai merita sau nu relatia