| AdrianaIon a întrebat:

sunt o fata si am 16 ani, sunt impreuna cu un baiat de 4 ani, evident primul an si ceva era mai mult prosteala, dar in ultimul timp s-a accentuat si el mi-a spus ca ma iubeste foarte mult si e gata sa isi inceapa viata sexuala cu mine, evident daca sunt si eu gata, ideea e ca eu sunt gata in sensul ca il iubesc si ca as vrea sa facem asta, dar nu stiu daca sunt gata in alt sens, stiu de folosirea prezervativulu si toate chestiile de genul asta, m-am documentat de pe internet pentru ca imi era mai usor decat sa astept raspunsurile voastre, in ultimul timp avem momente pasionale din ce in ce des, bine... uneori nu am eu chef uneori nu are el si mna... intelegeti voi, dar a spus ca daca ma simt pregatita pentru pasul asta sa vorbim si sa clarificam totul, credeti ca ar fi ok? si el tot 16 ani are

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Si eu te iubesc mult si vreau sa imi incep viata sexuala cu tine pentru ca eu sunt pregatit...
(prea subtil?)
Este normal ca daca petreci mai mult timp langa un singur partener de prosteala sa apara si hormoni care sa spuna cuvintele magice. (Mai ales cand hormonii sunt si stimulati de joculete)
Nu te mai gandi atat... O sa ai atata incarcatura hormonala intr-o seara in cat sa crezi ca esti pregatita si sa lasi jocul sa mearga mai departe.
Eu te intreb alt ceva.
Esti pregatita sa ai un copil?
Sau esti pregatita sa mergi cu parinti la ginecolog si sa spui "Da. Nu mai sunt virgina!"
Sau si mai rau, sa o tragi pe mami de mana sa o intrebi daca poate sa mearga cu tine sa iti faci un chiuretaj, ca tu nu poti singura ca esti inca minora.
Daca esti pregatita pentru asta, baga mare!

| AdrianaIon explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

Dar nu am zis ca din prosteala a aparut treaba asta, din prosteala am ajuns noi un cuplu serios, in afara de asta iti multumesc pentru raspuns si pentru ca ai stat sa imi scrii, cred ca ai dreptate, multumesc din nou

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru AdrianaIon):

Am inteles la ce te-ai referit. Cand am spus "un singur partener de prosteala", ma refeream ca daca petreci mult timp langa o singura persoana ca fiind ceva intre voi, la un moment dat, se nasc si sentimente. Sentimentele de atasament se confunda usor cu apartenenta si dragoste. M-am refrit la ce te-ai referit si tu happy

| AdrianaIon explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

Ok, am inteles acum, mersi mult happy

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu vă recomand să mai faceți petting măcar vreun an, abia apoi să treceți la fapte. Dacă veți mai fi împreună.

| AdrianaIon explică (pentru mihai69):

Multumesc de raspuns, o sa il iau in considerare happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca asta vreti, faceti.
Dar sa aveti grija sa fie protejat.
Cu toate astea daca crezi ca este intr-adevar iubire si esti sigura pe tine, stii ce ai de facut. Cu toate ca ai mai putea astepta putin, dar ma rog...

| AdrianaIon explică (pentru DoarBogdan):

Pai la asta ma refeream si eu, ca as putea sa mai astept, dar totodata stiu ca ar ajuta foarte mult realtia noastra sa facem asta, oricum multumesc

| Emilian65 a răspuns:

Daca asta doriti amandoi, de ce nu o faceti? Dar daca o faceti, faceti-o protejat sa nu va treziti ca peste 9 luni sunteti copii cu copii.

| NameHarris a răspuns:

Pune-l pe el sa se documenteze cum sta treba cu viginele. Nu dupa ce va incalziti sa afle ca nu intralaughing))

| AdrianaIon explică (pentru NameHarris):

Ha ha... cum de te-ai obosit sa raspunzi?

| Ar1anka a răspuns:

Eu as spune sa te mai gandesti...nu te grabi.e prea devreme la 16 ani)) asta e parerea mea.