| mel1 a întrebat:

Testul de sarcina se face cu prima urina? Cum se face unul?
aseara l-am masturbat pe prietenul meu( eu fiind virgina am apelat la aceasta masura).Am inceput treaba fara prezervativ, la un moment dat eram putin uda pe mana dar nu stiu daca imi transipirase mana sau era lichid seminal.Cand a simtit ca ii vine a pus un prezervativ dar nu a acoperit tot penisul, doar varful.A terminat in prezervativ
problema este ca dupa ce a terminat, la 5-7 minute m-am dus la baie sa-mi fac nevoia., am facut treaba mica, pipi. Pentru ca ne certasem, de nervi nu mi-am dat seama ca nu ma spalasem pe maini, intrebarea este atunci cand am fost la baie, si m-am sters dupa ce mi-am facut nevoia mica, exista posibilitatea sa fi ramas urma de lichid seminal, sau sperma pe mana si sa fi ajuns langa vagin, s-o fi imprastiat pe acolo? exista posibilitatea sa raman gravida? precizez ca el a folosit prezervativ, dar doar pentru capul penisului, pentru ca eu sa-l pot masturba in continuare.Nu stiu daca eram uda pe mana de la vreun lichid, se putea scurge pe langa prezervativ?

4 răspunsuri:
| BubuAdriana a răspuns:

Sincer nu cred ca ai ramas insarcina, dar ca sa scapi tu de indoieli asteapta o luna dupa care cumpara un test de sarcina. din cate stiu eu scrie pe ambalajul de test cum se foloseste

| Loreddana a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata. Spermatozoizii mor in contact cu aerul dupa cateva minute. Depinde cam dupa cat timp te-ai dus tu la baie. Oricum, sansele sa ramai insarcinata sunt minuscule mai ales pentru ca si-a pus prezervativul. Sperma nu poate intra in vagin decat prin penetrare in mod normal. Te ingrijorez degeaba. Faza care ma mira pe mine e ca nu inteleg cum ai putut sa nu te speli pe maini dupa lipsa mica. Asta ar trebui sa fie un lucru facut din reflex, in mod firesc. Faptul ca te-ai certat cu el nu e o scuza. Nu e igienic si sanitar sa nu te speli pe maini dupa ce iti faci lipsa, mai ales cand ai contact protejat cu partenerul. Aaa, si inca ceva ce ma mai mira. Cum ati ajuns sa va certati tocmai dupa ce v-ati masturbat? Nu l-ai satisfacut bine sau care e treaba? laughing

| lauraroxi a răspuns:

Nu cred ca se poate, stai linistita!

| Fluturashhg a răspuns:

Daca esti virgina e destul de greu sa ramai insarcinata! Testul de sarcina poti sa il faci oricand!