| TDGMeebu a întrebat:

Tocmai ce m`am despartit de prietenul meu acum vreo 10 zile. M'am suparat foarte tare pentru ca am avut o relatie minunata timp de 2 ani si toata lumea ne spunea ca ne sta foarte bine impreuna si sa nu indraznim sa ne despartim. Suntem foarte buni prieteni dar eu tin la el ink foarte mult si ca sa fiu mai exacta : inca imi place de el. nu ne'am vazut deloc vacanta asta si cand ma gandesc ca incepe scoala si o sa'l vad o sa'mi tremure genunchii si o sa am fluturi in stomac big grin. Ce pot sa fac sa nu mai am aceste...cum sa zic "simptome". Si cum sa fac sa nu ma dau de gol ca imi place de el ca de obicei cand imi place de cineva se vede de la o posta pentru ca ma uit la el intens si ii zambesc si vorbesc frumos cu el etc. Aaa, si sa nu uit big grin. Daca va dori din nou sa fim impreuna ce sa'i zic? Dupa mine ii voi spune "da"... dar prietena mea cea mai buna mi-a zis ca asa a facut si el cu fostul ei prieten. S'au despartit si apoi s'au pus din nou impreuna dar relatia n-a fost la fel. Adica nu mai simteau acea scanteie dintre 2 indragostiti. Ajutati'ma va rog pentru ca am devenit foarte enervanta de la un timp pentru ca nu mai vroia sa fie cu mine si asa ii sacai pe toti la cap si mereu sunt "recalcitranta" cum mi-a spus mama. big grin. Multumesc mult! Va pup! kisskiss

3 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Nu incerca sa-l eviti, cu cat incerci mai mult cu atat o sa devii mai nervoasa si tensionata. Poti sa faci tu primul pas, sa-l saluti, sa-i zambesti, intr-un cuvant sa-i arati ca numai esti afectata; ( apropo poate si el simte acelasi lucru ca si tine si este tensionat la gandul ca te va revedea ). De ce sa nu treci pe langa el cu capul sus, senina si vesela? Implica-te in mai multe activitati cu colegele sau prietenele tale, iesiti, dati o tura prin magazine, distreaza-te si uita de el. Indiferent de motivul despartirii nu este corect si nici ok pentru tine sa pastrezi distanta sau sa-l eviti. O sa vezi ca totul va intra pe fagas normal dupa primele zile de scoala. Succes si asteptam sa ne povestesti cum a fost.

| cretz a răspuns:

Nu ne-ai spus raspunsul pentru care v-ati despartit. Asculta ce-ti spune inima, nu ce spune prietena ta. Daca va iubiti veti trece si peste asta. E doar un mic hop.

| cristina96 a răspuns:

Pai e greu sa treci peste o desparitire dupa o relatie de 2 ani. Stiu cu te simti. Imi pare rau ca s-a intamplat asa.
Pentru inceput daca vrei sa nu te mai gandesti la el, ocupati timpul cu altceva (ex: iesi cu prietenele) iar la scoala inceraca sa nu prea dai ochi cu el la un moment dat o sa iti treaca dar nu foarte repede. Iar daca a-ti vrea sa va impacati ar fi bine sa incerci. Succes