| gongsterbeep a întrebat:

Buna,TPU! Aceasta postare nu este recomandata homofobilor! Nu vreau critici sau rautati! Problema este ca de ceva vreme am o nelamurire in legatura cu orientarea mea sexuala. Am 17 ani si sunt fata. Am iesit cu doi baieti pana acum, dar nu am simtit cu niciunul vreun sentiment sau atractie. In schimb fetele ma atrag foarte mult. Cand ma tin cu prietenele mele de mana, de ex., simt multe emotii iar, inima imi bate foarte tare. De cativa ani tot incerc sa neg faptul ca as fi lesbiana. Sa ma fac sa cred ca nu sunt asa. Baietii imi plac doar din vedere. Nu pot spune ca nu imi place un baiat care arata ca un model, dar de aici si pana a ma indragostii de el e imposibil.Nu am avut niciodata o relatie cu o fata, pentru ca țara asta e asa cum e...si nu am avut ocazia sa intalnesc o fata de tipul asta. Am fost indragostita de cateva fete, dar le-am pierdut pentru ca nu am avut curaj sa fac vreun pas din teama de a fi respinsa. Voi ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?
Va multumesc pentru rabdare!

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Păi nu ai decât un singur lucru de făcut. Să testezi toate variantele pentru a fi sigură care e orientarea ta.
Trebuie să abordezi problema cu mult curaj, pentru că în fond și la urma urmei, e viața ta și nu ești obligată să dai nimănui socoteală.
E bine să clarifici lucrurile cât mai repede, în primul rând pentru sufletul tău.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti faci cunoscuta orientarea ta sexuala, cel putin ca fiind de natura bisexuala. Probabil ca asa vei avea mai mult succes in relatiile pe care le ai cu prietenele tale. Succes!

| SG1995 a răspuns:

Daca te atrag tipi fizic e posibil sa fii bisexuala. Intrebarea e:
In cazul unei persoane bi maturizarea emotionala se petrece in stadi? Eu de exemplu hetero, abia la 19 m-am indragostit prims data.
Tu ai zis ca ai fost indragostita de fete, dar te atrag si baieti, deci e foarte posibil sa te indragostesti si de un tip pana la urma, sau de ce nu, sa te indragostesti simultan de un tip si o tipa.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ar trebui sa ti fie rusine de orientarea ta dimpotriva ar trebui sa accepti faptul ca te atrag fetele si sa incerci sa ai o relatie cu una. Daca iti reprimi atractia si sentimentele care te incearca cand esti in compania unei fete n o sa te simti niciodata fericita si implinita fiindca duci permanent o lupta cu tine insuti. Nu i o crima sa iubesti pe cineva indiferent de genul acestuia. Numai bine

| Karol1877 a răspuns:

Ghideaza-te dupa propriul suflet! Daca simti o atractie si ai o buna stare in preajma fetelor fa-o cu incredere si iubeste neconditionat!
Nu te inhiba daca a-i fii lesbiana, esti libera sa faci ce crezi ca e mai bine si langa cine te simiti mai bine, langa un el sau o ea.

| AndrewPink a răspuns:

Les here big grin.
Iesi prin cluburi gay sau intra pe site-uri unde gasesti oameni de acest gen. Cauta pe Google "GayChat" si sigur gasesti pe cineva, daca nu vrei sa mergi prin cluburi. happy