| CrispyCookie a întrebat:

Acum 2 ani a venit un baiat in clasa mea. M-am imprietenit cu el si am devenit foarte apropiati, cei mai buni prieteni. El venise din alt oras aproape de al meu. In fine, ma intelegeam foarte bine cu el ne sunam in fiecare zi, vorbeam, glumeam, era foarte bine. A venit vara, toata vara a stat in orasul de unde venise, imi parea foarte rau ca nu puteam sa-l vad si nici sa vorbesc cu el pentru ca nu raspundea la telefon. Si intr-o zi a raspuns si mi-a zis ca a avut telefonul la reparat si nu mai stiu ce... si l-am interbat ce face, a zis ca bine si o sa vina cand incepe scoala. Eu am inceput sa-l plac si sa tin la el foarte mult, chestia e ca el e mai cidat, are ADHD si colegii nu-l suporta deloc, imi ziceau cum pot sa-l suport si alte alea. A inceput scoala, clasa a-8a, ce fericita eram ca insfarsit ne vedem si vorbim si voiam sa-i spun ce simt. Nu i-am mai spus nimic deoarece a devenit foarte rece ( era vorba sa stam amandoi in banca ) dar prima zi a stat cu mine dupa s-a mutat in banca cu un taran, l-am intrebat de ce si el a zis ca vrea sa faca un bine sa-l ajute si altele. Eu m-am supara si am izbucnit, l-am intrebat daca taranul ala i-a dat vreun telefon sau l-a interesat de el si altele. Si s-a mutat cu mine in banca. Noi vorbeam la ore si glumeam. nu eram atenti, si ne-au despartit profesorii.
A trecut timpul, si era din ce in ce mai rece, nu mai vorbea cu mine asa des, era total paralel.M-am certat cu el pe tema asta si acum nu mai vorbim.

Ce sa fac? Imi este asa de dor de acele vremuri in care vorbeam si glumeam. Am plans pe tema asta nopti la rand.
Ce sa fac? Cum sa-l uit sa sa ne impacam. Mai merita sa ne impacam? Ajutor. Multumes!

Răspuns Câştigător
| LoseYourMind a răspuns:

Hei sad trista povestea ta. Acesta e cel mai urat sentiment din lume: sa nu vorbesti cu persoana draga. E clar ca la tine e vorba mai mult de atat, ai ajuns sa tii la el si doare cand vezi ca el nu impartaseste aceleasi sentimente. Dar te-ai gandit ca poate si el tine la tine doar ca ii e frica si se indeparteaza pentru ca din punctul lui de vedere iti face rau? (spuneai ca are ADHD) si poate de asta el se considera inferior si oarecum nu vrea sa ''te traga si pe tine in jos'' in ochii colegilor. Poate si pe el il doare distanta asta dintre voi sad Incearca sa vorbesti cu el sa il incurajezi si sa il intrebi subtil care e motivul racirii relatiei voastre. Toate cele bune si bafta!

| CrispyCookie explică (pentru LoseYourMind):

Mersi pentru sfat. Ai fundita happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai zis ca are deficit de atentie ( ADHD ). Asta inseamna ca e mai distrat in sine si poate nu poate sa stea cu o persoana un timp indelungat. Nu mai asculta toti/toate idiotii/idioatele ca nu vrea sa te traga in jos etc. E din cauza bolii, uite ce sa faci: Spune-i ( daca ai curaj ) ca-l placi si poate o sa fie mai atent si mai bun cu tine.

| dianamimimi a răspuns:

Incearca si vorbeste cu el
crede-ma o sa se schimbe multe
si dama tu singura o sa decizi are rost ca sa mai vorbesti cu el sau nu
si inca ceva nu trebuie sa plingi pentru un baiet
succese:**