| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am cunoscut o fata.Ea 13 ani Eu 14 ani! Ne iubim foarte mult...Numai ca mama ei nu vrea ca ea sa aiba un iubit.O cearta, o pedepseste...Nu suport sa o vad ca sufera din cauza mea! sad Va rog niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Acum o saptamana te plangeai ca suferi dupa o despartire, ca iubesti fata gresita(?!), iar acum ti-ai revenit puternic, dar suferi pentru iubita ta. Daca este asa dupa cum spui tu, lasa copila in pace si vei vedea ca toate necazurile ei se vor risipi ca prin farmec.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu-ti place sa o vezi ca sufera, atunci las-o in pace. Respecta-i dorinta mamei ei.

| pietrean a răspuns:

Dragul meu copil,iubirea este ceva metaforic,este un simtamant care se cunoaste,se simte,doar dupa mult timp,cand iti dai seama ca sunteti compatibili,aveti aceleasi visuri,aceleasi idealuri in viata,cand stiti cum sa treceti mai ales peste anumite probleme pe care viata le poate scoate in fata.
Voi,sunteti doar buni prieteni,v-a atrage mai mult fizicul si de ce sa nu o spun,hormonii care au inceput sa-si faca prezenta la varsta asta.
Mama ei,are dreptate! Acum,la aceasta varsta,trebuie sa-si asigure viitorul,sa invete si nu sa caute "iubiti". Poate si tu ar trebui sa lasi vorbele mari("iubiti") si sa faci in asa fel,incat sa o cunosti pe mama fetei(poate chiar ea sa te prezinte) si sa o asiguri ca sunteti PRIETENI BUNI si mai ales,sa o asiguri,ca scoala este si pentru tine,pe planul intai. Apoi,un comportament civilizat,fara zeci de telefoane toata ziua,fara sa va intalniti doar cand vreti voi,mereu si la ore nepotrivite,sa mergi acasa la ea, cand iesiti la o plimbare, ca sa stie mama cu cine merge si mai ales unde...
Totul depinde de voi, daca o sa accepte parintii, sa fiti PRIETENI!

| Ankiiiiiii a răspuns:

Stii ce prost suna : Acum cateva zile am cunoscut o fata ---- ne iubim foarte mult? Mda, ai putea sa iti dai singur seama de asta.

| IonutM4A1 a răspuns:

Sa muriti voi? Auzi doar prieteni? Oameni buni ce este cu voi? Noi chiar ne iubim...In fiecare secunda ea este cea care imi da mesaje si spune ca sunt iubitul ei! Asta va pune pe ganduri? Inteleg sa o las in pace dar nu vreau sa o ranesc atata tot! Nu vreau sa o vad trista! Daca imi spune-ti si cum sa fiu,, manierat'' sunteti tari, daca nu inseamna ca sunteti niste mucosi!

| SkyPilot a răspuns (pentru IonutM4A1):

Ai putea incepe prin a invata sa scrii corect Romaneste.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaelena24 a răspuns (pentru IonutM4A1):

Ei na, am auzit-o si pe asta, iubirea nu rezulta niste mesaje in care spune ca esti iubitul ei, si cum le scrie?:"Buna, esti iubitul meu." Iubirea se cladeste in ani, nu in zile si nici in SMS-uri. La fel de bine iti poate scrie ca esti cel mai mare prost si ce? Asta ar insemna ca e si adevarat? laughing

| IonutM4A1 a răspuns:

Aoleu se vede ca voi nu ati avut vreodata iubite big grin...

| IonutM4A1 a răspuns:

Singurul cu capul pe umeri este Neutrino...Restul sunteti doar niste copilasi fara minte.Si ce daca o cunosc de cateva zile? Ne iubim si cu asta basta! O iubesc prea mult ca sa ma despart de ea...Am cerut sfaturi nu mustrari! Asa ca puneti-va in locul meu si sa vad ce ati face!

| ancaelena24 a răspuns (pentru IonutM4A1):

Deci ai cunoscut-o acum cateva zile si si deja va iubiti, WTF laughing Sti cat de penibil suna asta, iubirea adevarata vine dupa ani, dar in fine. Dar daca tu chiar o "iubesti", asculta-i mama(care are dreptate) si nu o mai face sa sufere si las-o in pace. Ai sa vezi ca peste cateva zile uita si de numele tau.Deci sfatul meu este :Scapa fata de necazuri, scapa-o si pe mama de tine, si scapa-ma si pe mine ca a trebuit sa citesc tampeniile astea big grin O sa-ti treaca, spune-i ca e vina ta nu a ei, ca o vei iubi mereu...etc. Saracuta, va fi distrusa, n-o sa mai poata sa manance o zi doua, o s-o injure pe ma-sa putin in gand dar apoi totul se va intoarce la normal, si a-I sa vezi ca universal ei nu graviteaza in jurul tau, mai pe romaneste peste cateva zile o s-o doara in c*r de tine. Bafta happy

| IonutM4A1 a răspuns:

Ok...aveti dreptate si am sa ma despart de ea... sad