| MyTzZy a întrebat:

Acum mai mult timp m-am indragostit de un baiat. El e cu 2 ani mai mare ca mine. Ne intalneam decat la scoala si nu vorbeam. Apoi a inceput sa vorbeasca cu mine si se uita cam ciudat la mine cand ma vedea la scl si pe strada cand ieseam cu prietenii statea cam 5 min si se uita la mine. Luna trecuta mi-am facut curaj si i-am zis ce simt dar el a zis ca nu ma place si ca sunt prea mica pentru el. Am fost cam suparata o vreme apoi mi-a mai trecut. As vrea sa vorbesc cu el dar sunt cam timidahee hee. Si prietenei mele ii place de el. Cred ca s-ar putea supara... Oricum cum pot vorbi cu el avand in vedere ca sunt cam timida? El nu prea stie multe despre mine si ma gandesc ca daca ma-ar cunoaste mai bine pote i-ar place de mine. Ajutati-ma va rog! Nu stiu daca ati inteles bine ce vreau sa spun dar...
Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

In primul rand lasa timiditate! cineva mi-a zis candva ca " Cu rusinea ( timiditatea) mor de foame in drum". ma rog. vorba vine!
Ia incearca sa-l faci putin gelos. adica sa vada ca chiar daca esti mai mica te ridici la nivelul de filtare al colegelor / prietenelor lui.
iGNORA-L o perioada! Imbraca-te sexy si hot! Niki sa nu il privesti macar! Fa-l ca vada ca iti meriti locul la umarul lui!
Si adica vrei sa-i intrii in gratii.cauta un prieten comun! poate cineva din clasa lui! SuccEs. funda?kisshee hee?

5 răspunsuri:
| biBii07 a răspuns:

Pai dovedeste-i ca vorba " Mica, mica da ridica laughing " e reala, incearca sa fii mai seducatoare in preajma lui, astfel incat sa ii arati ca il placi cu adevarat si sa il faci si pe el sa te priveasca cu alti ochii. Ai facut o greseala de la inceput, cand i-ai spus atata de repede ca il placi. Trebuia sa mai astepti, asa ca vorbiti mai mult, fi mai deschisa in fata lui, fa-l sa creada ca ai incredere in el, iar dupa aia m-ai spune-i o data ce simti.

| todea1990 a răspuns:

Dami id de mess si vb pe mess nu asa public si imi explici acolo tot si as putea sa te ajut

| roxydulkica a răspuns:

Lasa timiditatea ca, cu timiditatea ti-l sufla alta. vorbeste cu el ca sa nu ti-l i-a alta.

| hgfdsa a răspuns:

Poate ca i-ai atras atentia intr-un mod bun, dar nu stie inca ce vrea. Poti sa incerci sa mai vorbesti cu el, sa vezi daca aveti lucruri in comun. Daca sunteti prietene bune, si nu vrei sa sufere, l-ai putea uita sau ai putea incerca vorbesti cu ea, sa vezi cat de mult o intereseaza acest baiat sau daca e ceva trecatorhappy

| tompmichael a răspuns:

Buna
cf? eu sunt michael