| Ana268086547 a întrebat:

Acum o luna si ceva mi.am inceput prima relatie (am 13 ani, mda stiu ca sunt cam micuta...). Totul a fost frumos, eram doi timizi sentimentali care tineau unul la celalat... pana acum cateva zile.... am fost intr-o excursie cu scoala, prima parte a zilei a fost frumoasa, mult tinut de mana luat in brate deastea, pana cand... am fost la un fast food sa mancam si la un moment dat mi-a spus ca m-am schimbat, ca nu mai sunt acea fata timda care eram o data, asta m.a suparat foarte tare deoarece eu eram mai timida din cauza ca cu restul baietilor nu mi.a iesut chiar asa de bine si am suferit mult... desi el nu stia asta pentru ca ma stie doar de câteva luni... nu l.am mai bagat in seama, nu am acceptat sa il mai tin de mana sau altceva de genul asta... lui ii parea rau pentru ce a spus, si- a cerut scuze la nesfarsit dar eu sunt o incapatanata si nu am fost destul de convinsa de asta, el a plans pentru mine dar aparent nu mi-a pasat prea mult desi in interior sufeream nespus si nu stiu ce aveam de ma comportam asa... a incercat sa ma faca sa il iert... dar nu stiu de ce nu am putut, doar nu m.a urut asa tare... noi am mai avut acum ceva timp o cearta de acest gen in care tot eu m-am desparitit de el deoarece niste copii râdeau de mine pentru ca eram cu el dar nu a durat decat doua ore dupa care mi.am cerut scuze si ne.am impacat iar mai apoi el tot imi zicea ca nu ne mai certam niciodata... cuvinte ccema intristau cand le auzeam pentru ca el nu a fost niciodată suparat pe mine... eu eram singura care avea mofturi si nu ii convenea cate ceva... a doua zi (azi) mi.a dat mesaj cum ca ii pare rau si nu a zis ce a zis ccao insulta ci ca un compliment... si ca ma iubește mult si sa fiu comvinsa de asta, ce simt eu pentru el nu cred ca este iubire... eu ii spuneam lui ca il iubesc pentru ca asa imi spunea si el mie... am ținut mult la el si inca mai tin, lucruri pe care acum i le.am spus exact pe invers... acum am impresia ca e prea târziu... nu stiu daca mai ma poate ierta... iar... si nici nu stiu cu as putea sa i.o spun... m.am comportat ft urat cu el atunci... lucru care nu stiu ce a fost in mintea mea... ce as putea face?

14 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Trimite-i mesaj ceretzi scuze si spune-i adevaru. esti o incapatznata o persoana nu se poate schimba doar in rau. uite iti spun ceva ce poate te va ajuta pe viitor da sa stii ca nu o spun din rautate. Opersoana inteligenta nu reactzioneaza la primul impuls ci e capabila sa poarte o conversatzie pentru a lamuri lucrurile. sunteti destul de mici pentru relatzi care dureaza mult deci nu risti prea multe daca ii spuice simti

| corbulalbrosu a răspuns:

Regretele sunt tardive, raul facut ramane rau chiar daca oblojesti rana, inima ii sangereaza si niciodata nu se va vindeca si reveni la ceea ce a fost cand erati acei doi tineri precum spui: "" eram doi timizi sentimentali care tineau unul la celalat a fost frumos, eram doi timizi sentimentali care tineau unul la celalat"". Acum poti plange dar nu prea ajuta, poate te racoreste.

| neutrino a răspuns:

Iubeste in continuare, nu poti astepta sarbatorile de iarna neiubind pe nimeni: dupa aceea vezi tu ce trebuie sa mai faci; incepe scoala si poate se va ivi si alt baiat, mai frumos decat actualul.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-ai purtat asa urat cu el, acum de ce plangi dupa el?

| LoveSleep a răspuns:

Problema ta e că te-ai cam plictisit de el, iar acum încerci să-ți găsești scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La naiba, aveti 13 ani! Tineti-va de scoala si lasati prostiile. Dragostea vine cam dupa 20 de ani.Vi se pare cumva ca aveti varsta necesara pentru o relatie? Stiu ca nu o sa-mi asculti sfaturile dar mai tarziu o sa regreti ca multe alte fete de varsta ta.

| MidnightR a răspuns:

Deci practic orgoliul tau de fata de 13 ani a stricat o frumoasa relatie intre 2 tineri sentimentali.
Poate schimbarea era in bine.
El te iubeste mult iar tu iti cam bati joc de el. Spune multe faptul ca te-ai despartit de el timp de 2 ore din cauza ca radeau niste copii de tine.
Esti incapatanata si tii la aparente.Pe scurt inca esti un copil.Sa speram ca pe viitor ti se va schimba mentalitatea.

| Lia340 a răspuns:

Intai,o lamurire, ca tot esti, cum zici chiar tu,, cam micuta,,winking.O idila se poate numi relatie doar daca cei doi au au avut contacte intime.
In ceea ce priveste problema ta, intalneste-te fata in fata cu baiatul, spune-i ca iti pare rau pentru problemele care s-au intamplat in decursul timpului, cere-i iertare si hotarati-va sa puneti un nou inceput, chiar i-ai putea promite asta.Schimba-te si tu ca atitudine si caracter. Explica-i ca greselile facute nu au fost din rea intentie si ca iti pare rau pentru ele. happy

| Ana268086547 explică:

Nu stiu de ce m-am comportat atat de urat cu el... nu stiu ce era in capul meu... regret ft mult acum chiar daca stiu ca mi.am provocat durere singura... si i.am provocat si lui... nu am stiut sa apreciez ce am pana cand nu am mai avut acel lucru... crying si as vrea sa pot remedia situatia...

| Ana268086547 explică:

Bine mna... am zis si eu ca sunt cam mica dar daca s-a intamplat s-a intamplat, oricum chestia asa nu imi distrage atentia de la lucrurile importante, de exemplu scoala, stiu ca dupa cum a sunat mai toti va ganditi numai la prostiile alea pe care le fac unii la varsta asta... presupun ca sunt destul de constienta si cu capul pe umeri incat sa mentin chestia asta la limitele normale, niciodată nu mi-a trecut prin gand mai mult de o imbratisare sau un pupic pe obraz, imi dau si eu singura seama ca tot copii suntem dar totusi va multumesc pentru sfaturi

| FlaviaC a răspuns:

Stiu ca sunt cam directa, dar bine ti-a facut.E ca o trezire la realitate pentru tine.Adica tu ai impresia ca intr-o relatie tu iti poti bate joc de el si il poti lasa sa se umileasca cerandu-si iertare? El de ce nu ar putea face asta?
Uite...de obicei sunt de partea fetelor,dar,in cazul tau, nu are nicio vina baiatul.Tu esti de vina! Trebuia să te pui si in locul lui atunci cand ai facut ce ai făcut in excursie.
Eu una sper sa va împăcați, dar sa il prețuiești mai mult. Daca nu poti lasa de la tine, inseamna ca nu esti gata pentru o relație. Uite, eu am 15 ani si nu am avut niciun prieten...Am răbdare. ..Vine el, momentullaughing
Oricum, bafta multa!happy

| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mai ușor cu iubirea la treișpe' ani.

| Photograph_Maria_1999 a răspuns:

Scurt si la obiect: daca il iuesti si tii la el, i.al prin surprindere intr.o zi si imbratiseaza.l subtil blushing si cere.ti iertare! big grin. Daca nu mai tii la el si nu mai zi nici macar un sentiment cat de mic(desi tine minte, de obicei oemnii sunt putini mai ai naibii, scuza.mi expresia, si se cam indragostesc mai mult si sufera dupa ce cealata persoana renunta sa mai iubeasca; in cazul tau, el te tot iubeste si tu ai putea observa asta abia dupa ce el ar renunta sa o faca, deoarece tu nu nu.l iubesti), continui, daca tu chiar nu mai simti nimic pentru el, ar fi cazul sa ii spui, apoi va fi mult prea tarziu... si o sa sufere el mai mult, si posibil si tu.

Sper ca te.am ajutat! :*

| Photograph_Maria_1999 a răspuns:

Scurt si la obiect: daca il iubesti si tii la el, i.al prin surprindere intr.o zi si imbratiseaza.l subtil blushing si cere.ti iertare! big grin. Daca nu mai tii la el si nu mai zi nici macar un sentiment cat de mic(desi tine minte, de obicei oemnii sunt putini mai ai naibii, scuza.mi expresia, si se cam indragostesc mai mult si sufera dupa ce cealata persoana renunta sa mai iubeasca; in cazul tau, el te tot iubeste si tu ai putea observa asta abia dupa ce el ar renunta sa o faca, deoarece tu nu nu.l iubesti), continui, daca tu chiar nu mai simti nimic pentru el, ar fi cazul sa ii spui, apoi va fi mult prea tarziu... si o sa sufere el mai mult, si posibil si tu.

Sper ca te.am ajutat! :*