| maria9344 a întrebat:

Am 13 ani. acum vreo cateva luni m-am indragostit de un baiat foarte foarte mult. fiind mai mare cu 1 an ca mine. Nu aveam idee daca ma place sau nu. cand ma uitam la el imi zambea. ma saluta. era dragut cu mine. intr-o zi mi-am facut curaj sa ii spun ceea ce simt pentru el. iar el a zis ca sunt draguta dar nu sunt genul lui. de atunci nu m-am putut impaca cu ideea asta i-am aflat id numarul de telefon ii trimiteam mesaje intr-una ii scriam pe mess. (il cam disperam recunosc) de atunci a inceput sa ia o prietena de-a mea in brate sa o pupe pe obraz. si eram cam geloasa si nu prea vroiam sa renunt la el... si cred ca ma uraste dar oare oi avea vreo sansa la el? (fundita si vot )

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Hei. Tu ai gresit pentru ca il tot bateai la cap cu mesajele, a observat ca il placi extrem de mult si el nu cred ca te place pentru ca altfel iti acorda o sansa. Poate ii place cum arati de a zis ca esti draguta dar nu ii place cum te comporti si aici nu trebuie sa te schimbi ca sa ii fi pe plac. El in mod sigur a vrut sa te faca geloasa dar arata-i ca si tu il poti face gelos, sanse ar exista dar mai putine. Lasa-l un timp si nu il mai suna sau ii da mesaje pentru ca el daca va vedea ca nu mai esti interesata de el va vrea in mod sigur ca sa afle de ce si va incerca ca sa faca tot posibilul sa iti placa iar de el si te va baga in seama.

2 răspunsuri:
| StefySmile97 a răspuns:

Exista o sansa,fal sa para interesat de tine, apropiel de tine cat mai mult, da nu-i spune cati iti place de el, pur si simplu fi o prietena buna pentru el...si incetu cu incetul il faci sa te vrea...si cand tiai atins scopul ai de ales:1)esti cu el(relatie mai scurta) 2)nul acepta, si lasa-l sa ma sufere putin, si apoi fi cu elwinking (relatie mai lunga)

PS:nu-l lasa sa suefere ft mult ca s-ar putea sal pierziwinking

eu asa am facut de vreo 2 ori si mi-a iesithappybig grinbig grin

| Anisoara151298 a răspuns:

Buna. Poate ca el te place...si vrea sa te faca geloasa... dar nu e el ultimul baiat din lume. sunt si eu intr-o situatie asemnatoare si o incerc sa lupt pentru el ceea ce iti sugerez sa faci si tu.