| laure_3087 a întrebat:

Am 13 ani, sunta aVIII-a, si m-am indragostit de o prietena care este aVII-a. Noi ne intelegem bine, glumim, ne-am sarutat de 3 ori cu toate ca ea are prieten, ea cred ca nu prea il mai place pentru ca el e mai "insensibil". Intr-o zi am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, iar ea a zis nu. De ce? Asta nu inteleg. Ajutor plss! Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea vreau sa jignesc, deci ma abtin.
Ea vrea sa fie sigura ca nu ramane singura.
Ca are un as in maneca daca se desparte de actualul sau actualul se desparte de ea.
Respectiva vrea sa te pastreze doar pentru ea dar nu vrea sa fie cu tine, vrea sa profite de beneficile unei " relatii " fara sa fie intr'o relatie cu tine. Adica e genu de persoana imatura, care nu isi asuma responsabilitati.
Genu de persoana care crede ca i se cuvine totu si toata lumea ii sta la picioare si ii canta ei dupa cum i se scuala.winking
Mai degraba te feresti de ea, pentru ca o sa ai de suferit de pe urma ei.

5 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Uff dragostea asta e asa de complicata ai putina rabdare vreo 2 saptamani pana cand ea se va desparti si cred ca se va combina cu tine pentru ca va placeti reciproc sper sa va intelegeti bine in continuare pana va veti combina succes puiule

| noktambul a răspuns:

De ce? Pentru ca nu vrea!

| chiury a răspuns:

Pai dupa cum zici tu... e clar ca fata te tine pe locul 2, te tine pe post de rezerva, daca se va intampla ceva cu actualul prieten, sfatul meu e sa uit de ea, ca doar vrea sa profite, de indata ce a zis nu, nu prea vrea sa se desparta de prietenul ei, uita, nu e singura fata de pe pamant.

| stefania1997 a răspuns:

Are dreptate traficantadeentimenteroz

| Karamell a răspuns:

Ce pot sa spun... daca prietenul ei e mai "insensibil" si crezi ca nu il mai place.eu tin sa te contrazic putintongue daca ar fi incetat sa mai tina la el ar fi renuntat de mult la relatie, ca doar nu sunt casatoriti ce nbalaughing dar atata timp cat a fost si cu tine in timp ce era cu el, iti poti da seama cam ce fel de comportament are, si ca ar putea oricand sa iti faca si tie la fel atunci cand ar aparea ceva mai "new"...