| MasoiuMarian a întrebat:

Am 15 ani sunt baiat si nu am avut nici o prietena. STIU "Cu ce se mananca " si chiat simt sa alint si sa mangai o fata. stiu cum trebuie procedat in timpul relatiei. dar eu sunt si mai timid. si daca de ex imi place de o fata. nu vb cu ea doar dupa ce ma baga ea prima in seama. si atunci devin social cu ea. dar nush cum sa ii zic ce simt.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gresesti: nu stii cu ce se mananca. Daca ai fi stiut, nu mai erai acum timid. Culmea este ca timid, timid, dar ai si pretentii ca fata sa faca primul pas!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu trebuie sa ii zici ce simti, cuvintele nu prea inseamna mult, trebuie sa ii arati asta, si chestiile astea nu se invata citind din carti sau aici pe TPU, se invata din experienta, asa ca vorbeste cu fete, incepe cu un salut, zambeste, leaga discutii, cand e cazul fai un compliment, si incearca sa pari serios cand o faci, dar nu exagera niciodata, vorbeste cu mai multe fete simultan, mai timide, mai directe, cat mai diferite, ca sa iti faci o vedere in asamplu, cum trebuie tratata, fiecare tip de femeie in parte, unele sunt mai receptive la unele chestii in timp ce altele nu. toata astea vin din experienta, si daca stai in fata pcului si astepti ca o fata sa se bage in seama, nu o sa o faci niciodata

| anonimus321 a răspuns:

Incearca sa lasi timiditatea si sa intri in vorba cu fata de care-ti place. Las-o,trebuie sa renunti la timiditatea asta. Asa sunt si eu, timida, dar trebuie sa lasam asta in spate si sa fim puternici. Trebuie sa aratam ca noi putem, nu putem sta sa ne jigneasca cei din jur spunandu-ne ca nu suntem in stare sa omoram o musculita sau sa-i spunem "Buna" cuiva. Fii tare, fii barbat! Succes