| DeepEyesClaudia a întrebat:

Am 16 ani si ceva si n-am avut iubit pana acum. Imi place de un baiat, dar sunt prea timida si nici macar nu stiu cum sa incep o relatie. Eu nu vreau o relatie doar pentru ca toate colegele mele au avut cel putin un iubit la viata lor, dar pur si simplu nu stiu cum sa-mi exprim sentimentele fata de el.

Răspuns Câştigător
| victor1k a răspuns:

@ Cosmin, esti prost mersi pa

Mai Claudia, nu-i nimic rau. si nu trebuie sa gandesti asa. daca ele au trebuie sa am si eu. Simti ca ai nevoia de un prieten, nu? Faza e ca trebuie sa ai si un pic de curaj.(il gasesti tu), altfel nu poti sa-i spui.(de preferat in realitate, nu pe mess, o sa te considere imatura.) Trebuie sa va cunoasteti reciproc. trebuie sa gaseasca ceva special la tine, altfel degeaba.big grin

1 răspuns:
| Addiction a răspuns:

Salut. Si eu am 16 ani. Am o pritena in situatia ta. Daca iti place mult de el atunci poti sa incepi sa incepi o conversatie pe teme comune. Daca nu arata interes eu zic ca mai bine sa astepti ca un baiat sa te cucereasca primul.