| Silva65458743 a întrebat:

am 16 ani si penisul meu e de 9 cm in grosime, nu e cine stie ce dar e, problema e ca sunt virgin si nu stiu daca pot sa fac sex cu penisul ca nu e decalotat. E doar putin, se vede suprafata capului de preput, am citit pe net si nu ar fi o problema, oare o sa pot penetra vaginul o sa intre usor, o sa doara. Are femeia ceva impotriva daca e nedecalotata? Va rog sa-mi raspundeti cu sinceritate la aceste intrebari urgent! Va multummesc.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc si pe tine asa cum le-am mai sugerat si altor baieti, sa vorbesti cu parintii si impreuna cu ei sa mergi cat mai urgent sa fii consultat de medicul de familie. Din ceea ce descrii rezulta ca suferi de fimoza avansata care poate deveni destul de grava daca nu este tratata corespunzator si la timp deoarece s-ar putea sa fie necesara interventie medicala probabil chiar chirurgicala. In concluzie discuta cu parintii cat poti de repede deoarece ceea ce zici tu ca ai fi citit undeva pe net te asigur ca a fost ori un text, comentariu gresit, sau nu ai inteles tu corect. Barbatul cu penisul afectat de fimoza nu poate intretine relatii sexuale normale si din acest motiv viata lui sexuala va fi grav afectata. Multa sanatate!

| SuntIonutPwp a răspuns:

Ai fimoză, si da, o sa te doara cand o sa ai primul contact sexual. happy