| Anonim2506 a întrebat:

Am 17 ani jumate și îmi este frică să fac sexhappy așa că am apelat la renumitul "petting". Prietenul meu a avut grijă și mereu a fost curat pe mâini când mi-a introdus degetul în vagin. Am făcut-o cred ca pentru a 5 oară. iar acum simt o durere în vagin. când pun mână și când merg. astăzi m-a durut toată ziua. De ce? Pentru că mi-a lărgit gaura si că a forța acolo. și ma lovit sau ma iritat? Rog seriozitate, nu vreau să îmi încep viața sexuală. Am apelat la voi, doar cu o întrebare fiind curioasă. Sunt sigură că mâine durerea îmi va trece. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Stali linistita, avand in vedere ca esti virgina vaginul tau a suferit o schimbare cand a introdu el degetul, si durerea ar trebuie sa iti treaca cat de curand, mult succes

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La 17 ani jumatate,ar trebui sa stii ca degetele nu sunt facute pentru vagin si nici vaginul pentru degete,nu mai accepta asemenea practici,mai ales cand singura constati ce rezultat au.
Asteapta fara graba sa ajungi la momentul in care singura vei decide sa devii femeie si jocurile premergatoare macar vor duce undeva...
In momentul de fata banuiesc ca te-ai imbogatit cu vreo mica zgarietura,mainile au unghii si dorinta sexuala greu poate stapani miscarile bruste si sacadate provocate de ea.
In plus, vaginul tau, nefiind obisnuit cu senzatia de frecare, atingere sau continere, e absolut normala starea de neplacere si deranj pe care o simti!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este posibil sa te fi iritat, poate avea unghiutele mari? poate a fortat, totul este posibil, fa spalaturi cu ceai d e musetel si pelin...
Normal ca doare chiar daca nu ai facut sex..atentie la maini ca nu se stie de unde vine infectia.
O zi bunahappy

| Felys a răspuns:

Foarte posibil sa iti fi rupt himenul si te-a dezvirginat, ceva sange nu a curs, desi nu este obligatoriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici o problema. Este exact cum spui. Cauza concreta a durerii nu avem cum sa o stim dar este una din lista ta.

| Laurentizyu a răspuns:

Lasa frecarile! te poti infecta.Mai bine pune-l sa-ti faca un oral de calitatehappysi cand esti pregatita fa-o normal! nu sti cum te poate rani.si ai grija ca nu te joci cu infectiile!

| Tulcea a răspuns:

Pai depinde daca a bagat degetele prea tare da tia fortat organismul sau te-ai iritat de la frecat. Sper ca te-am ajutat kiss

| DrLove24 a răspuns:

Este foarte posibil sa te fi ales cu o infectie! Mare grija pe viitor cu practica asta.winking

| BaiatDeIncredere a răspuns:

Pai ca veni vorba eu cred ca te-a iritat putin.Nu ai nici o infectie.Dar nu sti ca nu e bine sa umblati cam "27 din 24" acolo? Ori faceti 69 si e mai usor ori... petting cum ai zis si tu.Dar doar atata stiti? Sarutari, mangaieri? Va tineti in brate?

Scuze ca-ti pun atatea intrebari laughing.

Vorba acelui baiat mai bine-ti face oral.Adica nu vad de ce i-ar fi scarba mai ales ca esti iubita lui.

De ce iti este frica sa facti dragoste cu el? Mai bine ai incerca sa faci dragoste cu el si i-ai spune sa te pentreze usor.

(Bine, bine unii o sa ma intrebe "Ba copile de 12 ani de unde stii tu atatea? Daca erai al meu te bateam de-ti suna apa-n cap"Mi-a mai zis cineva acest lucru laughing Deci eu stiu atatea pentru ca citesc multe carti ma informez cu multe lucruri.Religia nu-mi place deloc.Nu stiu mai nimic din Religie.

Deci sa revenim.Barem putea sa te maseze usor.

Sa trecem la dragoste ca eu tot vreau sa faci dragoste cu el sa vezi ca nu e asa rau. Daca folositi un prezervativ de calitate si un lubrifiant pe baza de apa cred ca nu o sa te doara mai deloc.

Incerca si lucruri noi mai bine ai sta tu deasupra sa stii cat sa te lasi. Faci ce vrei.
Sper ca te-am ajutat.