| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani acusi. insa am avut un contact sexual neprotejat luna trecuta mentionez ca neprotejat deci nu a ejaculat in mine insa a doua zi dupa contactul sexual trebuia sa imi vina menstruatia dar pace mi-a intarziat 2 saptamani ca niciodata luna trecuta nu am avut deloc menstruatie ca niciodata mie imi venea in fiecare luna si acum ce s-a intamplat nustiu.Deci am cateva greturi pff, nici acum nu mia venit si nici un semn ca e pe drum nimic. Ce credeti nu cred ca sunt insarcinata ca nu a ejaculat in mine.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura modalitate care iti va indeparta definitiv si fara sa-ti mai lase indoieli privitoare la starea ta de a fi sau nu insarcinata se poate obtine printrun test de sarcina. Poti face cel clasic pe baza urinei insa doar peste o saptamana adica dupa trecerea a minim 21 de zile de la ultimul raport sexual.Sau asa cum ti-am mai indicat poti cere oricarui laborator de analize medicale sa-ti faca o analiza a sangelui cu scopul de a se identifica daca in organismul tau exista hormonul de sarcina hCG care este secretat doar de placenta. Nimeni nu va fi in stare sa ghiceasca cu precizie, (acesta este termenul corect) daca esti sau nu insarcinata.

| sofisis a răspuns:

Iti promit ca imediat ce gasesc pe cineva suficient de dragut sa imi traduca ce naiba ai vrut sa spui, te ajut cu mare drag cu un sfat sau o parere.

| Kettolix a răspuns:

Dupa cum scrii (nu te supa, este adevarat, sunt o persoana directa) Esti proasta. Si nu doar dupa cum scrii, esti proasta pentru ca nu stii de pre-ejaculare si stiu eu, am 15 ani, si nici primul sarut nu l-am avut. Exista sanse sa fii insarcinata. Daca esti insarcinata, felicitari!