| anonim_4396 a întrebat:

am 19 ani, si prietena mea 18. avem asa o problema:am incercat sa o dezvirginez si prima oara a avut dureri si am incetat...a doua ori a avut dureri mai mari...si are deja 2 zile inca tot simte dureri in vagin.e ceva normal? sau eu fac ceva nu bine? explicati va rog tot procesul, ca fete virgine nu am avut..si la ea e foarte tare, si foarte greu patrund acolo!

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iata de ce nu trebuie sa ne bagam acolo unde nu suntem capabili sa facem o treaba serioasa si temeinica. Alegandu-te pe tine pentru un asemenea eveniment, fata a gresit amarnic, iar tu ai chinuit-o aiurea. Roag-o sa te ierte si amanati evenimentul.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Sa stii si tu ca si aia care se pricep bine tot asa au inceput. tu te-ai nascut invata? nu. nici altul sau alta

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Este adevarat, dar nu-ti bati niciodata joc de o tanara fata, pe motiv ca -ti doresti tu experienta si vrei sa devii invatat. Pana acolo, trebuie sa fii putin intelept.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Ai si tu dreptate. dar la chestiile astea am zis mereu ca "vina" e 50/50, el ca nu stie ce sa faca sau de obicei majoritatea idiotilor nu folosesc si lubrificant, dar si a ei ca nu stie nimic, daramite sa se relaxeze sa nu stea cu gandul in alta parte. ma enerveaza ca e mai usor mereu sa se dea vina numai pe baiat laughing

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, vina ei este ca a avut incredere intr-un baiat fara valoare sexuala. Daca in viata vei avea o fata si ar fi in chinuita asa, ce ai spune (daca ai sti lucru acesta)?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Sa caute un proxenet ca ala sigur stie cum sa se poarte cu ea. cred ca la asta te astepatai sa raspund. "fara valoare sexuala", chiar m-ai facut sa rad aici. ma intreb ce vei spune tu cand fata ta la 16 ani va veni cu unu de mana care are 25 de ani si iti zice ca vrea sa faca sex cu el ca are "valoare sexuala" fata de unu de 18 care poate inca nu "le stie bin", ce ai spune? la inceput e frumos sa te descoperi, cum am zis nimeni nu s.a nascut invatat si mereu parca numai baiatul trebuie sa stie tot si sa faca tot, fata trebuie sa stea sa astepte. e patetic.

| Danysan a răspuns (pentru neutrino):

laughing O da.Ce greseala a facut laughing. Acum serios tu crezi ca fata tine cont ca baaitu stie sa o faca sau nu? Astea din ziua de azi se uita sa fie mare frumusete si atata.NU conteaza ca e curvar, handicapat sau ca a fost cu zece. daca e frumos "Minca-lar mama e perfect "Tristu adevar e ca multe fete se confunta in ziua de azi cu o criza de prostie acuta si in mintea lor infatila vad dor inainte precum caii sau gorilele dar si alea sunt mai destepte pentru ca se ghideaza catre masculu care le ofera un dapost si nu dupa unu care e doar aspectu de el. Sincer vb asa nu din frustrare ca sa fiu sincer, pentru ca nu as avea de ce.Vb pentru ca ma doare sa vad cata prostie au in cap aceasta generatie Justin Bieber in care haina face totu si tocurile de 15! Poate viitoare generatie o sa fie mai ok pentru ca asta deja e compromisa si e rau ca ei sunt viitoru tarii.seara faina.

| neutrino a răspuns (pentru Danysan):

Ai dreptate, dar partial. O seara buna.

| Emilian65 a răspuns:

La 18 si 19 ani ar trebui sa stiti tot procesul de dezvirginare. Dar daca lucrati cu atentie si veti urma sfaturile mele totul va fi bine.Este vorba de: preludiul mai lung, o lubrifiere buna si o mai mare atentie din partea baiatului la penetrare. Daca urmati aceste sfaturi totul va merge ca uns.

| Alcyon a răspuns:

Trebuie s-o iei treptat: azi putin, maine putin, si tot asa... Corpul ei nu e obisnuit cu un act sexual si vaginul e practic un muschi ce pana acum n-a mai fost folosit. E rigid si va mai dura destul timp, pana va deveni foarte elastic. E foarte important sa nu te grabesti. Dac-o fortezi sau iti pierzi rabdarea, o s-o faci sa asocieze actul sexual cu un soi de tortura.

| Danysan a răspuns:

Este foarte simplu.Himenul ei este elastic si cand incepi sa o penetrezi sta incordata si de aia pateste asa.Muschii vaginali trebuie sa fie relaxati pentru a facilita o pnetrare usora, mai ales cand Himenul este Elastic! Incearca sa iei niste lubrifiant de la durex pentru ca e calr ca nu lucarti la preludiu destul ca sa se ude cand ajingi sa o penetrezi. Face-ti preludiu pana cand se uda toata si ii mai dai si cu Durex si o sa vezi ca o sa fie ok. sera faina.

| grab a răspuns:

Mestere, patrunzi greu pentru ca nu pregatesti terenu. pana nu e balta jos de preludiu nu te-as sfatui sa incerci sa mai intri ca prea bine vezi ca o doare. desigur la urmatoarea incercare va fi ea mai ambitioasa si tot reusiti chit ca te mai scoti cu levierul dupa aia...

| SerenaSmiley a răspuns:

Trebuie sa o exciti, ai bine sa fie umeda in zona vaginala

| Danysan a răspuns (pentru SerenaSmiley):

Serena vezi ca te-am vaz azi in oras happy.

| SerenaSmiley a răspuns (pentru Danysan):

In se oras?

| Galileo7 a răspuns:

Ca sa o exciti trebuie sa saruti, atingi usor peste tot, descopera ce si cum ii place, iti poti da seama dupa sunetele care le scoate, poti sa ii faci un oral inainte chiar, doar fi prudent, pentru ea e prima data nu forta nimic, daca nu se simte confortabil amanati momentul.