| Hedy a întrebat:

Buna TPU.Am aproape 17ani. Iubita mea locuieste la Iasi si eu in Spania.Vin in vizita de 3 ori pe an la rudele mele din Barlad si de obicei ma intalnesc acolo si cu ea in barlad ca are si ea niste rude acolo.Acusi vin in Romania dar iubita mea nu mai poate veni la barlad ca rudele ei de acolo is plecate nu stiu unde in vacanta. Ea e mai mica are 15 si nu ar lasa-o sa vina in Barlad de la Iasi daca ai ei stiu ca rudele is plecate asa ca le-am zis alor mei ca ma duc eu la iasi la ea.Si mama a inceput vai sa nu te mai aud cu tarfa asta nici nu ma gandesc sa te las la ea mai baiete revino-ti si mama si tata faceau crize dar frate am 17 ani! le-am explicat asta dar ei nu si nu.sadAjutati-ma va rogcrying

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Te inteleg foarte bine, in Spania fetele nu se prea uita la amaratii de romani.doar daca au bani. Tu vii aici pentru a te simti roman si normal pentru ati vedea prietena.Chiar daca e o relatie la distanta, mama ta ar trebui sa stie ca vrei sa te simti si tu cu adevarat bine...Problema este ca pustoaica e prea mica, ai grija sa nu faci vreo prostie, sa pui de vreun bebe. In rest, eu cred ca poti merge la Iasi. O romanca e mult mai dulce decat orice zana de pe pamant!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Si daca ai 17 ani ce? Tu esti constient ca relatia asta nu o sa dureze nu? Mi se pare o prostie.Va vedeti si voi o data pe an, si gata.Scuza'ma! Dar asa, chiar nu merge.Ar trebui sa te gandesti mai bine ce e de facut, si'ti sugerez sa-ti gasesti o fata mai aproape de tine. happy

| Tiberius a răspuns:

Mereu am considerat ca Iasiul ar fi un loc mai bun daca nu ar fi astia din Vaslui

| Inoue a răspuns:

Bună! Cam dificilă situatie.Parintii astia... Dacă tu o iubesti asa de mult, ia urmatorul tren autobuz sau ce vrei tu spre Iasi. Spune-le parintilor tai cand aproape ai ajuns, ca sa nu-si facă griji. Dar apoi v-a trebui să suporti consecintele, plus că nu ai 18 ani si nu esti major.Deci ai doua alternative.Pleacă fara să le spui, apoi stai 2-4-9 luni fara TV si PC sau asculta-ti parintii si stai acasa cuminte. Tu alegi ce vei face.Mult succes si La Multi Ani!
fundita?

| MitroiBogdan a răspuns:

Omule te ezi de 3 ori pe an cu ea live asta nu se poate numi relatie, da sunt de acord ca parintii tai nu au folosit un vocabular tocmai potrivit pentru un adult insa bai baiete gaseste-ti una ma in Spania si scapi dracu de belele iti zic eu ca e mai simplu, si iti zic din experinta ca relatiile la distanta nu merg.

| danutssa_2124 a răspuns:

. Pai, zi'le ce simti.si poate o sa devina mai intelegatori.Incearca sa le spui ca nu mai esti un copil si totusi gandesti, nu trebuie sa se mai tina ei dupa fundu tau.sicner, asa le'am zis si eu la ai mei.si. totusi a avut efect.:*:*. Bafta! Ai grija sh app, daca o iubesti pe fata...si daca tbx si ea pe tine, ii zici sa faca posibilul sa o lase l; a barlad.sh poate o sa aveti ocazia sa va intalniti:*:*Ciao

| Hedy explică:

Inoue mersi pentru raspuns m-ai ajutat, dar nu iti dau fundita nu imi plac cersetorii care la sfarsit:vai fundita? mersi si restul:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai serios vb acum dar distanta este mare si va vedeti rar dar daca sentimentele tale sunt sincere pentru ea si a ei pentru tine atunci totul e bine, dar ai putea sa le spui parintilor ca te duci la bd si te duci si la iasi sa o vezi si nu o sa fie nimic, daca te lasa la bd atunci totul o sa mearga perfect dar cum s-a mai zis ai grija sa nu te trezesti tataca atunci sit naspa pentru amandoi si o sa-ti distrugi toata viata