| SPINAKZU a întrebat:

Buna tpu..am cam o mare problema.E gresit daca vreau sa fac sex cu fostul meu prieten pentru ultima oara? Ne-am despartit brusc si cam fara motiv,si nu am nici un gand de impacare si presupun ca nici el.El e prea complicat si nu mai vreau sa am legatura cu el,dar a fost primul cu care am facut-o si am petrecut momente frumoase impreuna,si mi-as dori macar pentru o singura data sa il mai simt,pentru ca, cand s-a intamplat ultima oara nu stiam ca va fi ultima oara...Noi acum ne ignoram reciproc ca si cum nu ne-am cunoaste, dar stiu ca voi tine mereu la el indiferent de ce face.Mentionez ca avem acelasi grup de prieteni si mergem la munte peste cateva saptamani,si acolo vroiam "sa-mi iau adio".Ce imi sugerati sa fac? Nu sunt o obsedata si banuiesc ca as supravietui si fara asta, dar de ceva timp ma gandesc seara cum ar fi sa am o ultima noapte cu el.Ar fi ok sau nu? Funda pentru cel mai dezvoltat si bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

Da ..cred ca ar fi super..si eu mi-as dori asa ceva daca as fi in locul tau.happy E ca in filme sti? Mai vrem inca o bucata de paradis din persoana iubita, sa ne simtim impacati, iar apoi sa ne ridicam si sa ne continuam drumul.Se pare ca avem aceleasi gusturi cand vine vorba de asta.Convinge-te ca va merge in excursia aia, ia-l deoparte povestiti si asigura-te ca nu sunt altii in jur si ia-l de mana.du-l in camera, si apropie-te de el apoi saruta`l si incearca sa ii dai jos tricoul, asta e varianta dura si totusi minunata.Sau poti incerca sa il iei in camera si sa vorbesti cu el despre trecut etc si sa ii spui ca mai vrei o ultima noapte cu el, nu pentru a-i schimba decizia sau neaparat pentru a va impaca, si pentru a-ti fi sufletul in pace..si pentru a-l simti pentru ultima oara. happy Succes, sa-mi lasi mesaj cu ce se intampla. Ard de curiozitate.Mor dupa asemenea scene.

| SPINAKZU explică (pentru Sfinnx):

Haha,promit ca o sa-ti scriu! Si ma bucur ca exista oameni cu aceeasi mentalitate ca mine, multumesc mult de raspuns. :*

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ti la el indiferent ce o sa faca e ca si cum ai fi proasta lui. Gasesti altul mai bine dar nu uita sa faci analizele de bts cel putin o data la 2 ani. Prezervativ pentru sex oral si vaginal si evita sexul anal.

| Xpressurself a răspuns (pentru mgtow):

Du-te ma la o plimbareca ai pierdut trenul. nu mai juca teatru dl doctor... filozof

| mgtow a răspuns (pentru Xpressurself):

Hai hai, ocupate de oala ta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e gresit, bravo, mai rar fete cu asa mentalitate, esti de apreciat!

| RAY a răspuns:

Eu cred ca il iubesti si vor mai vi inca multe nopti, trebuie sa stii ca sexul e o nevoie nu trebuie sa presupuna relatie, sunteti tineri sexul e benefic pentru amandoi

| SkyPilot a răspuns:

Fostii iubiti pot deveni foarte buni "friends with benefits". Daca amandoi simtiti asa, fa-o. Cel mai bine ar fi sa o faceti discret, numai voi doi, nu la munte unde mai inteleg si altii ce se petrece.

| Xpressurself a răspuns:

Semne ca il iubesti, prima iubire nu se uita asa usor. exista si varianta ca el sa simta si sa nu mai vrea. eu nu as mai vrea sa o fac doar asa de despartire. unde-i distractia.
cauta-ti un prieten si ai sa vezi ca uiti de el.
acea tacere, ignorare reciproca este specifica "building momentum", o acumulare de tensiune care poate fi folosita in diferite scopuri, depinde de iscusinta ta.
la o adica poate fi un ramas bun frumos. insa nu visa prea mult, daca nu merge nu merge
incearca, ce ai de pierdut

| NoName0x0 a răspuns:

Off, te inteleg, si nu cred ca e ceva gresit in asta, adica ai facut.o de atatea ori, de ce nu ar mai merge o data? Daca el a fost primul cu care ai facut.o banuiesc ca iti va fi greu sa iti incepi o noua relatie, in care nu o iei de la capat pentru ca tu nu mai esti virgina si iti va fi greu sa o faci cu al 2. lea... Tocmai de aceea, fiindca este singurul pe care l.ai incercat, deci cel mai bun la pat fiindca nu ai facut.o cu 2 macar, ca sa ii poti compara, vei mai vrea astfel de ''escapade" daca o duci la capat pe aceasta la munte. In perioada asta grea ar fi bine sa eviti contactele de genul, mai ales cu el, altfel veti deveni, mai mult ca sigur "friends with benefits" cum zice cineva mai jos! :* Orice ai alege, eu iti urez bafta multa! :*

| VreauMiere a răspuns:

Tu decizi big grin. Sa imi trimit si mie mesaj daca ati facut ceva, sunt curioasa de senariu happy