| AnNéVidoff a întrebat:

Am citit diverse intrebari si toti spuneti ca gelozia are legatura cu neincrederea!
Asa este cu adevarat?
Adica am o relatie fericita cu o fata de 7 luni! Avem incredere unul in celalalt in adevaratul sens al cuvantului!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru ca esti paranoic nu inseamna ca ceilalti nu incearca sa-ti faca felul.

Se aplica si opusul, doar pentru ca ai incredere in cineva nu inseamna ca e si demn de incredere. Iar gelozia apare dupa ce te arzi, cand esti la inceput nu prea iti faci griji.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pshiologic vb gelozia este o lipsa de incredere

| corbulalbrosu a răspuns:

Gelozia este groparul iubirii.

| neutrino a răspuns:

Bravo, felicitari, tu deja ai atins succesul in dragoste! Poate ca ne spui si noua cum ai reusit.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Mai omule.Gelozia face parte din fiinta umana.Problema apare cand nu esti in stare sa te controlezi si faci crize.In doze mici este constructiva.Nu exista persoana cu incredere 100%. Cine zice ca exista, ori minte, ori e prost si nu vede in curtea lui.

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

E buna si ea dar nu in cantitati mari. Daca esti prea gelos va afecta relatia. Deci ai grija. Eu stiu cum este...mai mereu incerc sa ma abtin!