| Fury123 a întrebat:

am cunoscut o fata, pe care o plac foarte mult, ne-am inteles foarte bine, am iesit de mai multe ori din initiativa ei, imi spunea cuvinte frumoase, ne sarutam, dar brusc mi-a spus ca nu crede ca ma place ca iubit, ce vrea sa insemne asta? Merita sa mai incerc? Cum?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrea mai mult decat i-ai oferit tu.O fata/femeie nu o vei putea intelege nici in o suta de ani.

| Fury123 explică (pentru darrio2007):

Si cum sa o conving sa ma lase sa ii demonstrez ca ii pot oferi mai mult?

| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa o intrebi pe ea.
De unde am putea noi stii, ce gandeste, sau ce vrea fata?
Abordeaza subiectul si cere-i sa-ti explice cum vede ea relatia voastra.

| Fury123 explică (pentru Violleta2022):

Am intrebato, motivand ca doar a crezut ca ma place

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fury123):

In cazul asta, nu-ti mai pierrde timpul cu ea!
A crezut ca te place, ciudat mod de a raspunde unui om, nu?
In cazul asta, cred ca se joaca cu tine si nu merita sub nici o forma sa-ti mai petreci timpul cu ea, cauta-ti pe cineva care sa te si placa si sa-ti arate asta. Am auzit de persoane indecise, care nu stiu c evor de la viata lor si nici de la a altora, asemenea oameni nu realizeaza nimic in viata, mai mult dau cu stangul in dreptul si savarsesc prin a fii singuri si ocoliti de oameni, pentru ca, indirect ajung sa raneasca suflete sensibile.
Cei, ca ei, care se trezesc la realitate dupa ce sunt parasiti odata, de doua ori, uneori invata sa aprecieze ce au piedut si isi schimba moduld e gandire, altii, sunt irecuperabili.

Sfatul meu: las-o pe asta in pace, cauta-ti alta care sa aiba sentimente pentru tine, care sa te placa 100%! Raspunsul asteia, mi-a lasat mie un gust amar, dapai tie, care o placi...pacat ca este si proasta si aroganta!
Eu as evita-o pe asta in totalitate. La ce bun sa intinzi pelteaua cand nici macar nu te place?

| Fury123 explică (pentru Violleta2022):

Exista vreo modalitatate sa o fac curioasa si sa ma caute ea pe mine? Prin indiferenta oare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fury123):

Probabil te va cauta oricum daca nu-i mai dai atentie, intentia ei este tot de joaca, nu-ti fa probleme, ca sentimentele nu se schimba peste noapte, cum nici omul nu se schimba.
Cel mai probabil va fi iritata ca ai ignorat-o si eliminat-o din viata ta si va face tot posibilul sa se razbune, mai intai incercand sa te atraga, dupa care, cand ti-ai facut sperante, te abandoneaza total. Astea sunt categoria de fete/femei care vor sa aiba intotdeauna, ultimile cuvantul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Inseamna ca s-a plictisit de tine. Next

| ALittleDeath a răspuns:

Inseamna ca nu te place, exact ceea ce ti-a zis si ea. Las-o asa, mai sunt fete. Daca ti-a zis ca nu te place, treci peste. Ai avut sansa sa fii cu ea si nu i-ai starnit/mentinut interesul, deci nu mai e nimic de facut.

| Fury123 explică (pentru ALittleDeath):

Si tot cea fost inainte a fost 0 sentimente?

| Coquina5 a răspuns:

Fetelor le plac baietii spontani si cu umor.
taie-i o mana si apoi ii zici: just a prank bro!