| anonim_4396 a întrebat:

am cunoscut un baiat si dupa luni de zile ne-am imprietenit. De curand mi-am dat seama ca il plac mult. Cum i-as putea spune ca il plac? Sunt o fire mai timida. Imi puteti spune cum i-ati zice daca ati fi in locul meu? Va rog, ajutati-ma. I

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Zambeste-i si saluta-l de fiecare data in cel mai expresiv mod de care poti da dovada incearca sa fii mereu bine dispusa cand esti in preajma lui, cat se poate de amabila si comunicativa pentu ca el sa inteleaga ca iti provoaca o placere reala faptul de a fi impreuna cu el. Ar fi suficient pentru ca el s-a isi dea seama care sunt sentimentele tale fata de el si cam ce ar trebui s-a faca in continuare. Ar trebui sa te comporti astfel ori de cate ori se iveste ocazia. Incearca sa te comporti de asa maniera incat atunci cand esti in preajma lui sa-si dea seama ca il apreciezi si ca iti face placere sa fii in compania lui. Daca totusi nu-si da seama sau se face ca nu intelege semnificatia gesturilor tale, atunci spune-i in mod direct in fata fara ocolisuri sau alte tertipuri ca doresti sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli prieteni. Poti fi sigura ca nu va rade de tine chiar si in cazul in care el nu are aceleasi sentimente fata de tine. Nu este deloc deplasat si nici condamnabil sau iesit din comun ca tu ca fata sa iei initiativa. Succes!

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu-i spune.Eu și soțul meu am fost într-o tabără înainte de a fi prieteni și acolo era o fată care s-a simțit foarte atrasă de el,mi-a spus și mie asta,apoi a fost la el acasă ca să-i spună că ei s-a părut că între ei poate fi ceva.El a fost amabil dar i-a spus că se înșelă, a condus-o la gară și cred că fata regretă și azi că s-a pus într-o situație penibilă.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Incearca sa il faci si pe el sa simta la fel, vorbeste zilnic cu el, fii alaturi de el la orice, in final o sa dobandeasca ceva pentru tine
Succes!

| Mb_Cristi_2001 a răspuns:

Cu oralul cum stai?