| ProblemeKuFeteLe a întrebat:

Am devenit prietenul fetelor sau... Deci sunt clasa a9-a, si am observat cate ceva in aceste 2-3 luni de scoala. 3 colege ori ma considera ' best friend ' ori. nu stiu! Prima, imi da mesaje si vorbim prin ele, pana la miezul noptii, imi imparteseste secrete de ale ei, imi cere sfaturi la scoala ma priveste, ma 'bate' prieteneste. A 2-a, a fost si prima cu care m-am inteles mai bine, vorbeam cu ea pe mess si imi spunea ' Bogdan acum plang ' si imi spunea ca s-a certat cu prietenul ei etc. ( de care s-a despartit de mult timp ) eu o consolam, am intrebat-o daca a vazut un film si ea a zis ' nu dar poate il vedem impreuna :*:*:* ' mai spunea ( pe mess ) ' Bogdan, :* te iubesc. '. A 3-a, este cea mai buna prietena a celei dea 2-a, de 3-4 zile tot vine si se baga in seama cu mine, imi zambeste se aseaza langa mine, incearca sa intre in discutiile mele, ex : vorbeam de pariuri, si mi-a spus ca vrea sa invete si ea etc. Intrebarile mele : 1. Ma place vreuna s-au? 2. Am sanse sa fiu ce vreuna? 3. Sfaturi cum sa procedez in continuare. 4. FUNDA!

3 răspunsuri:
| MrSoapte a răspuns:

Tinere...citeste cu atentie si, baga bine-n cap ce-ti scriu! Niciodata, dar NICIODATA sa nu te combini cu cineva despre care stii multe lucruri! Pt ca facand asta, dispare placerea de-a descoperii lucrurile alea care te atrag pe parcursul relatiei! NICIODATA, nu transforma o prietenie, intr-o relatie! Va fi precum o gomflabila... bubuie cand ti-e lumea mai draga! Sfatul meu este sa legi o relatie de prietenie, cu o persoana cu care esti constient ca nu vei avea niciodata o relatie! (bine, asta o vei putea face dupa ce acumulezi experienta) In fine, stai in banca ta si nu intinde coarda prea tare! Nu face nicio miscare, pastreaza rolul de copil nestiutor si lasa-le pe ele sa faca fente pe langa tine! Ca daca se intampla asa ceva, dai drumu la pantalon si rezolvi problema!

| împartezâmbete a răspuns:

Aici depinde de tine pe care consideri tu ca o placi si crezi ca ai putea sa ai o relatie frumoasa cu ea! succes inainte, cred ca te descurci singurtongue

| George1347 a răspuns:

1. Macar doua dintre ele te plac sigur. 2. dupa parerea mea ai sanse la toate trei dar sari nu astepta daca pierzi timpul se plictisesc de tine. 3.nu fii tu cel prost prinde-o pe cea mai de treaba sau cea mai frumoasa depinde de tine. 3, 5.nu a-r fi mai usor sa ramai dor preieten cu ele si sa iti gasesti o alta, o gagica si trei prietene cele mai bune, logic, Intre doua nu te ploua intre 3sau4 nu stiu cum e.