| justmeanonim a întrebat:

Am doua intrebari :
1.Cum imi dau seama daca un baiat ma place?
2.E un baiat, un coleg mai exact, care la fiecare 2 vorbe imi spune numele, ma trage de par, ma loveste in joaca, se uita mereu la mine si daca ma uit si eu la el ma intreaba de ce ma uit la el, ma sacaie, dca ma mut in alta banca se muta si el mai aproape de mine.Intr-o zi mi-a trimis mesaj de pe telefonul unui alt coleg in care imi zicea ca e gagica lui dar m-am prins ca era el. Odata m-a intrebat daca am prieten, i-am zis ca nu si m-a intrebat daca am avut, parea foarte serios dar dupa ce i-am raspun a inceput sa faca glume.Pe mine ma sacaie mai mult decat pe celelalte colege si se comporta putin diferit.O colega si profa de psihologie au zis ca ma place dar eu nu prea stiu.Voi ce credeti?
Va rog sa raspundeti la ambele intrebari.Multumeschappy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca profa a spus foarte posibil sa fie adevarat doar ea cunoaste limbajul non verbal cel mai bine, totusi a place a fata nu inseamna ca vrea relati sau te iubeste ce e placerea o reactie fizica care urmareste ca scopul sexul sau daca vrea acea persoana o relatie

| LEGOOOOO a răspuns:

1. Exista acel limbaj al trupului, iti dai seama dupa felul in care te priveste si iti vorbeste.
2. La cate semne da e genul de baiat jucaus ce vrea sa il observi mereu