| SkyBlue a întrebat:

Am făcut sex anal cu iubitul meu cu o săptămână de la data la care trebuia să-mi vină ciclul, fără prezervativ, venise pe nepregătite. A ejaculat înainte, afară, dar puțină spermă s-a scurs pe lângă vagin și am citit pe internet că poți să rămâi gravidă chiar dacă sperma ajunge pe lângă vagin. Am așteptat să-mi vină ciclul pe 10-11 septembrie, îmi vine la 25-26 de zile, și deja au trecut 12 zile și încă nu mi-a mai venit, doar o secreție albicioasă. Acum 3 zile am cumpărat un test de sarcină și a ieșit negativ, pe instrucțiuni scria că rezultatul este dat de un hormon secretat de țesutul placentar după 20 de zile de la data când trebuia să îmi vină ultimul ciclu, și trecuseră doar 9 -_- și am zis că o să-l fac iar peste 20 de zile. În afară de lipsa ciclului, balonare și urinare mai multă decât de obicei, nu am alte simptome. Vă rog să mă ajutați cu un răspuns puppy dog eyes. Bianca, 16 ani.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Testul de sarcina se face la 21 de zile de la data contactului sexual banuit a fi provocat o sarcina.
Hormonul hCG(gonadropina corionica umana, in limba romana) poate fi pus in evidenta cu teste de sange la 11 zile de la conceptie, sau cu teste de urina la 14 zile de la conceptie.Numai ca, in conditiile domestice, acuratetea testului poate sa sufere mult, iar hCG-ul sa nu se evidentieze clar intr-un test de urina la doar 14 zile, de aceea medicii recomanda trecerea a 21a de zile de la presupusa conceptie si abia apoi efectuarea unui test de sarcina,intrucat acest hormon creste exponential,dublandu-si zilnic valorile.
In cazul tau,daca am inteles eu bine si contactul sexual a avut loc cu o saptamana inaintea venirii menstrei,atunci, peste trei zile poti sa faci un nou test de sarcina, cu prima urina de dimineata.
Atat lipsa menstruatiei, cat si frecventa mai mare a urinarilor sunt semne de sarcina, dar nimic nu e sigur pana nu ti-o va confirma un medic.Sau,macar, testul de sarcina.
Menstruatia poate sa intarzie si din alte motive(raceli,dereglari hormonale serioase),mictiunile dese se pot datora unei probleme la rinichi,deci exista explicatii pentru orice.
Important, insa, e sa afli ce se intampla cu tine asa ca nu vei putea sa stai si sa astepti pur si simplu, trebuie sa te prezinti la medicul ginecolog.
Mai exact, orice intarziere a menstruatiei cu mai mult de 10 zile, necesita un consult medical, organismul tau incearca sa-ti spuna ceva si trebuie sa-i dai atentie.
Si sper sa-ti spuna de bine...

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 16 ani faci sex anal? NIMIC nu este în capul tău.
De cancer colono-rectal ai auzit?
Pa, pa.

| Prezidentul a răspuns:

Daca nu s-a terminat in vaginul tau, n-ai cum sa fi gravida...

| Crazyfish a răspuns:

Generatie explodata!

| mihai69 a răspuns:

Cel mai probabil doar un medic va lămuri acestă dilemă. CU cât mai repede, cu atât mai bine.
Între timp, am eu alta, legată de întrebarea de mai sus: ai făcut asta pentru că îți place (simți TU o plăcere erotică în urma acestui act), sau doar pentru a-l „ușura" pe amicul tău? Mulțumesc pentru un eventual răspuns.

| GrayGaby a răspuns (pentru mihai69):

Eu cred ca a fost unul din cazurile alea " ori dam la popo ori iti gasesti pe altu " si la ce generatie e astazi imi imaginez raspunsul de fapt la zis chiar el

| mihai69 a răspuns (pentru GrayGaby):

Aș prefera totuși să cunosc opinia celei care a scris mai sus. Că bănuieli pot fi diverse...

| piticelm a răspuns (pentru GrayGaby):

rolling on the floor))

| SkyBlue explică (pentru GrayGaby):

Nu, nu este genul de băiat happy

| Happyjump a răspuns:

Esti doar o alta copilă care nu știe dacă a rămas sau nu însărcinată, meriți să rămâi

| SkyBlue explică (pentru Happyjump):

Mda...aștia-s românii, niște crizați, puși pe certuri și scandaluri. Mă întreb, oare unde au dispărut oamenii ca lumea, care te ajută? Puteți să lăsați ce comentarii doriți aici, puțin îmi pasă ce ziceți voi. Să aveți o zi bună! ^_^

| GrayGaby a răspuns:

Buna asta snOkHs big grin voua va trebuie sex anal de la 16 ani? opriti planeta vreau sa cobor ma rog si ca sa revin la intrebarea ta si cu raspunsul nu...nu cred ca esti gravida doar ai o dereglare din cate stiu eu spermatoizii mor in contact cu aerul dar totusi sa fi sigura fa test

| SkyBlue explică:

Te-aș ruga să îți măsori cuvintele.

Răspuns utilizator avertizat
| SkyBlue explică:

Dacă vrei să şti nu e prima dată. Am încercat doar sexul anal, o singură dată. Nu eşti în măsură să judeci pe cineva, okay? Nu îmi împărtăşesc preocupările şi probabil secretele pe site-ul ăsta ca să mă critice alții. Am vrut doar un răspuns. Nu e treaba ta şi a nimănui ce fac eu, dacă te simți pur şi simplu pregătit fizic cât şi psihic, e ok. Şi apropo mi-a venit ciclul tocmai acumwinking Deci te-aş ruga ca viitor să nu critici ci doar să ajuți cu un răspuns util, nu mie, tuturor de pe site care au neviie de răspunsuri şi părerile negative păstrează-le pentru tine. Să ai o zi bună! ^_^ şi vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri, sunteți minunați :* se pare ca a fost doar o banală întrerupere laughing).

Răspuns utilizator avertizat
| SkyBlue explică (pentru MyMommyLovesMe):

Foarte amzant laughing) Nu mai pot de râs, zău laughing)))

| ionutandreidragos a răspuns (pentru SkyBlue):

Banala, acum.

Răspuns utilizator avertizat
| arazazaraza a răspuns:

N-ai ramas!

| BiancaBia1999 a răspuns:

Stai calma nu se va intampla nimic, Se spune ca daca faci sex ciclul iti vine o data la 3-2 luni, nu e nimic de speriat nu vei ramane gravida la prima abatere dar pe viitor te-as sfatui sa folosesti cu prezervativu sau pastile anticonceptianale... E bine ca macar nu ai ramas gravida dar te rog sa folosesti una din metodele spuse. si daca iti curge secretia aia albicioasa asa curge la toate fetele si s-ar putea sa fi racuta pe jos, in rest nu-i nimic de speriat :*