| adrian85 a întrebat:

Buna TPU
am fost cu o fata timp de 6 luni,chiar scurt inainte sa terminam liceul am inceput relatia.A fost una destul de serioasa pot spune, ajungand sa-i cunosc parintii personal si ea pe ai mei.Problema a aparut cand am inceput facultatea...parca s-a intors totul cu 180 de grade.Adica dupa ce am trecut impreuna peste stresul de bac si dupa tot acuma dupa ce a inceput faculta ea devine rece...i-am spus ca mi-e
foarte draga si ca o iubesc, dar ea nu stiu de ce face asta.Am reusit sa aflu ca a aparut un alt tip in peisaj.din acelasi camin inde sta ea.Aflasem ca pe langa mine, a mai dormit si el la ea.si mai doarme in continuare.Ea sustine ca nu sunt impreuna.Mi-e greu sa stiu ca e cu altul.Mi-e dor de ea si o iubesc.Nu mai stiu ce sa fac...nu mai vorbisem de o saptamana cu ea.Ea a zis ca asteapta sa dau eu semne..nu ca ei nu i-ar veni sa dea dar nu vrea ca sa spun ca ii e dor de mine

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El a dormit pe langa tine cu ea, si tu ce-ai facut? Dand gluma la o parte, trebuie sa accepti ideea ca fata se distreaza studenteste.

| Danysan a răspuns:

Fata nu prea mai stie ce vrea.E clar ca undeva ceva e aiurea, Dar poti sa iesi cu ea undeva sa vb serios -aveti o varsta.Vezi ce vrea nu mai merge cu prosteala-daca nu te mia iubeste asta e nu poti sa o obligi dar daca e confuza lupta pentru ea deoarece mai tarziu o sa isi dea seama de ce a facut -Trebuie sa iubesti mult o persoana ca sa nu iti mai pese de alta.

| MiruD a răspuns:

Vrei un sfat? Las-o, ca nu e de tine. Si de ce zic asta. Daca te iubeste asa tare, nu doarme cu altul in pat, hai sa fim seriosi. Si daca nici nu te mai suna, nici un semn, e clar. Stii ce o sa iti zica? "vreau sa ne despartim". Asa ca, daca nu vrei sa suferi, concentreaza-te asupra facultatii si las-o pe mandra. Ai s-o uiti si o sa iti vina timpul cand dragostea adevarat o sa vina ea la tine. Succes.

| Xenia16 a răspuns:

Te afli intr-o situatie destul de complicata sincer.Imi pare rau pentru tine, dar nu pare ca te iubeste asa mult, deoarece daca te-ar iubi nu ar lasa pe acel baiat sa doarma cu ea.Ca orice fata si spun din propria experienta ca si eu sunt fata si a dat de necunoscut, e ceva nou pentru ea si de asta s-a racit.Ea nu stie ca te poate pierde decat in momentul cand asa va fi.Din punctul meu de vedere este sa discuti deschis cu ea, sa o intrebi ce castiga daca doarme baiatul la ea, daca simte ceva pentru el, sa ii spui ca te poate pierde.

| AnicaiAlin a răspuns:

Daca a ajuns sa doarma cu altul in pat crede-ma ca nu isi fac doar somnul de frumusete.
Parerea mea sincera dai viteza ca balta e plina de pesti, esti tanar si ai toata viata inainte pentru a descoperii noi relatii

| blabla93 a răspuns:

De ce nu a-ti mers impreuna la facultate? daca tot sustii ca a-ti trecut prin greu cu bacu si toate cele de ce nu v-ati dus in acelasi oras la facultate? daca tineai la ea asa de mult incercai sa vb cu ea dinainte de bac si va faceti un mic plan spre viitor. trebuia sa stii ca nefiind impreuna in acelasi oras la facultate risca sa apara alte probleme care dauneaza relatiei. fie la tine o tipa sau un tip la ea.