| Dani223 a întrebat:

Am inceput si eu scoala ca oricare. Liceul de fapt. Si de ceva zile imi place de o fata. E cu mine in clasa. E mai mare ca mine cu 1 an. Are 15. Vorbim, mergem acasa impreuna, e totu` ok. Tot incerc de cateva zile sa iesim undeva, dar fara succes. Imi tot spune sa le invit pe alte fete, pe care nu le plac. Imi zambeste la scoala. mai se joaca etc. Ce e de facut? Merci! big grin

5 răspunsuri:
| DenissA15 a răspuns:

Buna!
daca vrei sa iti mearga bine cu ea sa incerci sa ii arati sentimentele tale si sa faci tu tot timpul primul pas.:d.sa nu fi golan(baiat de cartier).:d

| Loore_8676 a răspuns:

Heii. relatiile intre colegi sunt cam aiurea. daca iti place foarte mult de ea, mai incearca, vorbeste cu ea, spune-i ce simti, dar. mai bine o lasi balta, puteti sa fiti prieteni foarte buni. pentru ca oricum o sa va despartiti odata... si atunci. ati distrus si relatia asta de prietenie happy.

| backdowntozero a răspuns:

Prietene, nu te baga in relatii cu fete din clasa la tine! ti-o zic din experienta! la celelalte clase n-ai vazut ceva interesant? baga-te la balul bobocilor si sigur o sa-ti faci prieteni/prietene si poti agata acolo. bft!

| Suuxd a răspuns:

Buna!

Pai eu te sfatuiesc sa ii areti ce simti pentru ea, sa o complimentezi si dupa daca va reactiona la ce simti tu pentru ea, poti sa o inviti la un suc / o plimbare happy. Sper ca te-am ajutat :*

| georgienuka a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ii spui ce simtihappy